Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Ana Hatlarıyla ve Tartışılan Yönleriyle Tasavvuf Şadi Eren

Ana Hatlarıyla ve Tartışılan Yönleriyle TasavvufKalp Ülkesi ve Nefis Terbiyesi

Liste Fiyatı : 50,00
İndirimli Fiyat : 50,00
Kazancınız : 0,00
Taksitli fiyat : 9 x 6,11
%25
Temin süresi 5 gündür.
9786057699367
706208
Ana Hatlarıyla ve Tartışılan Yönleriyle Tasavvuf
Ana Hatlarıyla ve Tartışılan Yönleriyle Tasavvuf Kalp Ülkesi ve Nefis Terbiyesi
Rağbet Yayınları
50.00

İslam, ana hatlarıyla iman, amel ve güzel ahlaktır. Kâmil bir mümin sahih bir imanı elde etmeli, salihameller işlemeli ve güzel ahlakla ahlaklanmalıdır. İslam'ın güzel ahlak boyutunu tasavvuf ilmi ele alır.

Tasavvuf, sadece zahirde kalmaktan kurtarıp dini derunî boyutuyla yaşamayı sağlar.

Günümüzde tasavvuf canlı ve aktif bir şekilde gündelik hayatımızın içinde olmakla beraber, bir ilim olarakiyi bir derecede bilindiği söylenemez. Özellikle tasavvufun içinde görülen bir kısım insanların onu yanlışalgılamaları ve uygulamaları, onu tartışılır hale getirmiş, bu güzel kaynaktan nicelerinin mahrumkalmalarının önü açılmıştır. Çalışmamızda günümüz şartlarına göre tasavvuf ana hatlarıyla ele alınmış,tartışılan meselelerine açıklık getirilmiştir. Bu yapılırken, en muteber tasavvuf kaynaklarımızdan olanMevlana'nın Mesnevisine müstakil bir bölüm ayrılmış, tasavvufun meseleleri oradan görülmeye vegösterilemeye çalışılmıştır.

Tasavvuf bir yönüyle kalbin tasfiyesi ve nefsin tezkiyesidir. Çalışmamızda kalp ülkemizi yakındantanımaya gayret edeceğiz, nefsi arıtmanın ve onu terbiye etmenin yollarını araştıracağız. Nefsin gıdasıolan günahlar ve bunlardan kurtulma esasları hakkında bazı değerlendirmelerde bulunacağız.

Kapat