Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL

Ekrem Akurgal Kitaplığı - 2Anadolu Kültür Tarihi

Liste Fiyatı : 85,00 TL
İndirimli Fiyat : 59,50 TL
Kazancınız : 25,50 TL
Taksitli fiyat : 4 x 14,88 TL
9786054657919
362236
Anadolu Kültür Tarihi
Anadolu Kültür Tarihi Ekrem Akurgal Kitaplığı - 2
Phoenix Yayınevi
59.50

Arkeolojinin babası Ekrem Akurgal, vasiyetinde büyük Hitit Kralı Hattuşili’den esinlenerek eşi Meral Akurgal’a şu sözlerle seslenmiştir:

“Huzur ve mutluluk içinde süren yaşamım uzak olmayan bir günde doğal olarak son bulacaktır. Bu nedenle Hitit Kralı Hattuşili’nin vasiyetnamesinden esinlenerek sevgili eşim Meral Akurgal’a şimdiden sesleniyorum: Cesedimi yıkat, gerektiği gibi! Beni göğsüne bastı ve göğsünde tutarak toprağa göm!”

Elinizdeki “Anadolu Kültür Tarihi başlıklı” kitap, Ekrem Akurgal’ın 60 yılı aşkın süreyle, yabancı dillerde Avrupa’da yayınlanmış olan araştırmalarının sonuçlarını ana çizgileriyle vermektedir.

Kitaplarında “yarı bilimsel, yarı popüler ve her aydının anlayabileceği” bir dil seçen Ekrem Akurgal, bu geleneğini Anadolu Kültür Tarihi kitabında da sürdürerek, şimdinin ve geleceğin bilim insanlarına Anadolu’yla ilgili ışık tutmaktadır.

Bu kitapta, Dünya’nın kültür mirasına sayısız katkı yapan Anadolu Uygarlıkları’nın tarih öncesi dönemlerden ilkçağa kadar olan öyküsünü, kronolojik ve görsellerle desteklenmiş bir biçimde bulacaksınız.

Kapat