Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%15
Bana Sanat Nedir Dersen? Özlem İnay Erten

Bana Sanat Nedir Dersen?Sanatçı Konuşmaları

Liste Fiyatı : 50,93 TL
İndirimli Fiyat : 43,29 TL
Kazancınız : 7,64 TL
Taksitli fiyat : 4 x 10,82 TL
%15
Temin süresi 5 gündür.
9786058333260
601480
Bana Sanat Nedir Dersen?
Bana Sanat Nedir Dersen? Sanatçı Konuşmaları
Bozlu Art Project
43.29

2013 yılında, bağımsız bir sanat enstitüsü tasarısı ile kurulan Bozlu Art Project, çalışmalarını sanatın her alanına temas eden bir bakış açısıyla sürdürüyor. Bozlu Art Project, Şişli Mongeri Binası'ndaki sanat-araştırma merkezi ve Nişantaşı'nda bulunan galeri mekânıyla modern ve çağdaş sanatın önemli isimlerinin sergilerinden sanat yayınlarına, konuyla ilgili düzenlenen seminerlerden kütüphane ve arşiv çalışmalarına çok çeşitli bir faaliyet alanına ev sahipliği yapıyor.

Bozlu Art Project'in Nişantaşı'ndaki sanat galerisinde 2013 yılından itibaren düzenlemeye başladığı sergilere paralel olarak gerçekleştirdiği sanatçı konuşmaları da bu faaliyetlerin önemli örneklerinden. İlk olarak Ali Alışır'ın “Sanal Manzaralar” sergisiyle başlayan ve Bozlu Art Project bünyesinde düzenlenen sergilere eşlik eden konuşmalar boyunca Özdemir Altan'dan Utku Dervent'e, Ali Teoman Germaner'den Server Demirtaş'a kadar pek çok önemli ve farklı jenerasyona mensup sanatçı ağırlandı. Genel olarak konuşmanın düzenlenmesine vesile olan güncel sergiden hareketle kurgulanan konuşmalarda sanatçının gerek sanat serüveninde nasıl duraklara uğradığı gerek sanatsal bakış açısının nasıl şekillendiği gibi konular izleyiciye açık biçimde tartışılıyor.

Sanat tarihçisi Özlem İnay Erten'in hazırladığı Bana Sanat Nedir Dersen? isimli kitap, 2014 yılının sonundan itibaren Bozlu Art Project bünyesinde gerçekleştirilen sanatçı konuşmalarını kapsıyor. Tüm sanatçıların yeniden gözden geçirdiği bu konuşmalar Türk sanat tarihi yazınına özgün ve nitelikli bir katkı yapma isteğiyle bir araya getiriliyor. Ayrıca konuşma metinleri, karma sergiler sırasında oluşturulan belgesel metinleriyle de destekleniyor. Bu vesileyle Mehmet Aksoy, Rahmi Aksungur, Ali Alışır, Özdemir Altan, Koray Ariş, Beyza Boynudelik, Aydın Büyüktaş, Hakan Çınar, Server Demirtaş, Utku Dervent, Osman Dinç, Evren Erol, Candeğer Furtun, Ali Teoman Germaner (Aloş), Nur Gürel, Meriç Hızal, Tülay İçöz, Kazım Karakaya, Çağatay Odabaş, Meliha Sözeri, Seyhun Topuz, Özer Toraman, Utku Varlık, İlker Yardımcı, Semih Zeki'yi farklı konularda konuşurken okuyabiliyoruz.

Bana Sanat Nedir Dersen? farklı disiplin ve jenerasyona mensup sanatçıların yaşamsal öykülerine, sanat serüvenlerine ve en önemlisi sanatın kendisine olan bakış açılarını, bizzat sanatçıların kendi ağzından aktaran bir çalışma. Ayrıca Bozlu Art Project bünyesinde kurulan ve kurumun yayın ayağını üstlenen Bozlu Sanat Yayınları'nın devamını getirmeyi amaçladığı kitapların önemli örneklerinden birisini de oluşturuyor.

Kapat