Sepetim (0) Toplam: 0,00
Çocuklar ve Ergenler için Yas ve Travma Yaşantılarında Yardımcı Hikaye

Çocuklar ve Ergenler için Yas ve Travma Yaşantılarında Yardımcı Hikayeler

Liste Fiyatı : 32,00
Taksitli fiyat : 9 x 3,91
9786051966090
740845
Çocuklar ve Ergenler için Yas ve Travma Yaşantılarında Yardımcı Hikayeler
Çocuklar ve Ergenler için Yas ve Travma Yaşantılarında Yardımcı Hikayeler
Çizgi Kitabevi Yayınları
32.00

Çocuklar ve ergenler gelişim dönemleri nedeniyle biz yetişkinlerden farklı olarak yas dönemini anlamlandırmakta daha fazla güçlük çekmektedirler. Ölüme ve ardından olup bitenlere yönelik nasıl davranacaklarını bilememekte ve yas acısına ilaveten bu karmaşıklıkların üstesinden gelmekte zorlanmaktadırlar.

Bu kitabın öncelikli kullanım amacı kitaplar aracılığı ile, kitaplardan hız alarak çocuk ve ergenlerin kendilerini tanıyıp iç görü kazanabilmesine yardımcı olmak ve yas döneminde yaşadığı duygusal, düşünsel ve davranışsal karmaşaya bir pencere açabilmesine yardımcı olmak, onların kederli yas dönemlerinde, onlara yardım amacıyla bibliyoterapi amaçla yazılmıştır. Çocuğun ve ergenin benzer sorunları yaşayan başkalarının olabileceğini fark etmesinin, yaşadığı yas'ın acısının evrensel olduğunu fark etmelerinin, duygusal boşalım yaşamasının ve iyileşmeye yönelik adımlar atmasının sağlanması olarak söylenebilir.

Geride kalan yetişkinlerin (Ebeveyn, öğretmen, psikolog, psikolojik danışman, çocuk gelişim uzmanları vb.) çocuk ve ergenin gelişimsel özelliklerini tanımasına ve yas sürecinde onlara en etkili şekilde yardım edebilmelerine yönelik bilgilerin paylaşılması da kitabın bir diğer kullanım amacını oluşturmaktadır.

Kapat