Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%20
Coğrafya Öğrencileri İçin Mesleki İngilizce %20 indirimli Adnan Semend

Coğrafyacılar ve Coğrafya Öğrencileri İçin Mesleki İngilizce

Liste Fiyatı : 17,50 TL
İndirimli Fiyat : 14,00 TL
Kazancınız : 3,50 TL
9789759060718
362151
Coğrafyacılar ve Coğrafya Öğrencileri İçin Mesleki İngilizce
Coğrafyacılar ve Coğrafya Öğrencileri İçin Mesleki İngilizce
Çantay Yayınları
14.00

Bu kitap anabilim dalında III. sınıflar için alan seçmeli ders olarak yürütülmekte olan mesleki İngilizce dersi kapsamında hazırlanmış. Coğrafyada sık kullanılan terimler ve kelimeler örnek cümlelerde kullanış biçimleri ile aktarılmaya çalışılmış. Konu aralarında testler ve genel test, coğrafya ile ilgili İngilizce çeşitli sözcük, sözcük öbeği ve deyimlerin kullanılışında pratik kazanılmasına yönelik olarak hazırlanmış.

Kitapta ayrıca tüm konuların gözden geçirilmesi ve öğrenilenlerin pekiştirilmesi amacıyla hazırlanan ve çok sayıda soru ve alıştırmadan oluşan bir genel test de yer almaktadır. Kitabın sonundaki açıklamalı İngilizce-Türkçe sözlük fazla kapsamlı olmamakla beraber, kitap içinde geçen kelimeler yanında coğrafya ile ilgili aktüel İngilizce terimlerini tatmin edici düzeyde içermektedir.

Fiziki coğrafya ağırlıklı olan bu çalışmada, beşeri ve ekonomik coğrafya ile ilgili terimlerin kullanılışına da yer verilmeye çalışılmış. Kitabın coğrafyaya yakın branşlarda da yararlı olacağı sanılıyor. Bunun yanında, bütün bilimlerde olduğu gibi coğrafyacıların da dışa açılma çabalarında faydası olacağı düşünülmekte.

Kapat