Sepetim (0) Toplam: 0,00
%10
Deprem Mühendisliğine Giriş ve Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı Zekai C

Deprem Mühendisliğine Giriş ve Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı

Liste Fiyatı : 169,50
İndirimli Fiyat : 152,55
Kazancınız : 16,95
9789759540593
550827
Deprem Mühendisliğine Giriş ve Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı
Deprem Mühendisliğine Giriş ve Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı
152.55

Deprem mühendisliğindeki ve Deprem Yönetmeliği'nde ki yeni bilgileri içermesi için, her baskıda olduğu gibi bu baskıda da kitabın bütün bölümleri gözden geçirilmiş ve değişiklikler ve ilaveler yapılmış. Bu kitabın sunulan bu baskısında da, deprem mühendisliği ve depreme dayanıklı yapı tasarımı konusunda bilgiler verilmiş ve Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği''nde ki kurallar ve açıklamaları sunulmuş.

Gelecekte taşıyıcı sistem tasarımının tümünü bilgisayar yazılımları ile yapması sözkonusu olan mühendislerin de, taşıyıcı sistem davranışını belirli seviyede özümsemiş ve ana bağıntıları kullanabilir teorik altyapıya sahip olmaları gerekir. Ayrıca, ilgili yönetmeliklerde bulunan kuralların temel kabullerinin anlaşılması, bunların uygulanmasında ortaya çıkacak problemlerin sağlıklı biçimde çözümlenmesine yardım edecektir. Bu sebepten kitapta yönetmelik kurallarının açıklanmasında, bunların teorik temellerinin verilmesine özen gösterilmiş.

Deprem tehlikesinin yurdumuzdaki önemi, yazarı bu kitabı hazırlamaya sevk eden başlıca sebep olmuş öğrencilere konu ile ilgili temel bilgilerin verilmesi ve uygulamadaki mühendislere konunun öneminin belirtilmesi, kitabın düzenlenmesinde esas alınmış.

Kapat