Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Dijital Çağda Müslüman Kalmak Nazife Şişman

Dijital Çağda Müslüman Kalmak

Liste Fiyatı : 95,00
İndirimli Fiyat : 76,00
Kazancınız : 19,00
9789755748030
662606
Dijital Çağda Müslüman Kalmak
Dijital Çağda Müslüman Kalmak
76.00

21. yüzyılda yaşayan fâniler olarak nasıl bir dünya ile kuşatılmış olduğumuzun farkında mıyız? Alo fetva hatları, online zekâtmecraları, YouTube'dan yayınlanan vaazlar, zikirmatikler, Mescid-i Haram'dan naklen yayınlanan namazlar... Bu yeni teknolojiler,yeni araçlar dinî neşvenin, ilmin, fıkhın, maneviyatın aktarılmasında kullanıldığında, esasında olmakta olan nedir?

İşitmenin yerini görmenin aldığı, görüntünün gerçekten daha gerçekmiş gibi kabul gördüğü bir dünyada feraseti ve basireti nasılkuşanacağız?

Bilgi, mahremiyet, merhamet, mimari... duyusal, zihinsel, davranışsal ve ahlaki, insana dair hemen her şey, muhatap olduğumuzdijital çağda nasıl bir dönüşüm geçiriyor?

Hayatımıza katılan her teknolojik yenilik, gündelik hayat örgütlenmemizi de zihniyet dünyamızı da dönüştürüyor. Bu değişim vedönüşümle yüzleşmeden, neyi nasıl yapacağımız konusunda bir netlik hasıl olması mümkün değil. Bu kitap, karşılaştığınız yakıcısorunlara çözümler sunmuyor; tasvir olmadan tahlilin, tahlil olmadan da teklifin mümkün olmayacağını hatırda tutmaya çalışarak, okuyucusunu içinde yaşadığı dijital kültürle yüzleşmeye davet ediyor.

Kapat