Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya Emrah Aydemir

Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya

Liste Fiyatı : 55,00
İndirimli Fiyat : 55,00
Kazancınız : 0,00
Taksitli fiyat : 9 x 6,72
%20
Temin süresi 5 gündür.
9786054979561
633005
Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya
Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya
Kalkedon Yayıncılık
55.00

Dr. Emrah Aydemir'in “Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya” çalışması; uluslararası ilişkiler terminolojisine yumuşak güç kavramını kazandıran, Clinton yönetiminde Ulusal İstihbarat Konseyi Başkanlığı ve Savunma Bakan Yardımcılığı görevinde bulunarak Amerikan dış politikasında etkili bir isim olan ve alanında dünyanın duayeni olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi profesörü Joseph S. Nye,konuya ilişkin dünyanın saygın isimleri arasında yer alan Decalogue Group Başkanı Wilson P. Dizard (Washington, DC), Nicholas J. Cull, Philip SEIB, John Krige, Rhonda Zaharna, Mohammed el-Nawawy'in katkılarıyla Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşımakta ve kamu diplomasisi ve yumuşak güce bakış açısına yeni bir nitelik kazandırmaktadır.

Bu kitap, dış politikada stratejik bir değer olarak yumuşak güç unsurunun medyada kullanımınıgeçmişten günümüze uluslararası somut örneklerleAmerika Birleşik Devletleri ve Türkiye'yi karşılaştırarak gözler önüne sermektedir.

Moğolların yumuşak güç kullanan askeri operasyonları, 1956 Macar Ayaklanması, Dallas'ın Sovyet Bloku'na etkisi, The Cosby Show'un Amerikan değerlerini güçlendirmesi, Titanic filminin söylemleri ve Vietnam Savaşı gibi olayların yer aldığı bu eser, yumuşak gücün medyada kullanımını davranışlar, temel araçlar ve politikalar temelinde gün ışığına çıkarıyor...

Kapat