Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Dünya'ya ve Uzaya Coğrafi Yaklaşımlar %20 indirimli Kamil Günel

Dünya'ya ve Uzaya Coğrafi Yaklaşımlar

Liste Fiyatı : 15,00
İndirimli Fiyat : 12,00
Kazancınız : 3,00
Taksitli fiyat : 9 x 1,47
%20
Temin süresi 1 gündür.
9789757206571
362154
Dünya'ya ve Uzaya Coğrafi Yaklaşımlar
Dünya'ya ve Uzaya Coğrafi Yaklaşımlar
12.00

Bu kitapta genel olarak fiziki coğrafyanın klimatoloji kapsamına giren konulara, özellikle atmosferde geçen tipik olaylara yer verilmiş. Ancak, bunlar bir ders kitabındaki düzen içinde ve sistematik şekilde ele alınmamış, daha çok ilginç olan, günlük yaşamda sık sık sözü edilen ve merak uyandıran olay ve konular gündeme getirilmiş.

Kitapta zaman zaman coğrafyanın sınırları aşılmış, fizik ve astronominin hatta kısmen de jeolojinin alanlarına girilmiş. Bununla birlikte, bu disiplinlerle ilgili konulara değinildiğinde teknik bilgilerden ve ayrıntılardan kaçınılmış, açıklamaların kolayca anlaşılmasına özen gösterilmiş.

Coğrafyanın Dünya'ya geniş bir perspektiften bakması ve bir genel kültür tabanına dayanması, ilgililerin bu bilim dalına yakın ve uzak bazı olaylar hakkında da ekstra bilgilere sahip bulunmalarına gereksinim göstermiş. Bu bakımdan, kimi zaman başka disiplinlerin kapsamı içindeki bazı olaylara el atmış olan fakat hiçbir iddiası bulunmayan bu kitabın coğrafya safında yer alanlara yarar sağlayacağına ve en azından bilgilerini tazelemede yardımcı olacağına inanılmış.

(Önsözden)

Kapat