Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%20
Ergene Havzası'nda Mekansal Kullanımlar Süheyla Balcı Akova

Ergene Havzası'nda Mekansal Kullanımlar

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 12,00 TL
Kazancınız : 3,00 TL
Taksitli fiyat : 4 x 3,00 TL
9789757206606
549148
Ergene Havzası'nda Mekansal Kullanımlar
Ergene Havzası'nda Mekansal Kullanımlar
Çantay Yayınları
12.00

Ergene Havzası ülkemizin coğrafî potansiyeli itibariyle zengin sahalarından birini oluşturmaktadır. Araştırma sahasını oluşturan Havza'da, son yıllarda gerek tarım, gerekse sanayi sektöründe yaşanan önemli gelişmeler, beni bu sahada 2. çalışmayı da yapmaya iten en büyük etken olmuştur. Konumuyla, ulaşımıyla, zirai faaliyetleriyle, hayvancılığıyla ve daha pek çok faaliyetleriyle varolabilen ve bunların karşılıklı ilişkilerinin ortaya çıkardığı önemli sosyo-ekonomik değişimlerin günden güne arttığı Ergene Havzasında bu çeşitliliği korumak ve geliştirmek İçin rastlantısal gelişmelere bırakmadan geniş çaplı, katılımcı, paylaşımcı, üretken, dönüşümcü bir planlamanın yapılması gerekmektedir.

Coğrafyacının en büyük arzusu coğrafi mekanın iyi bir şekilde tanınması, algılanması, coğrafi faktörlerin karşılıklı ilişkilerinin tespit edilmesi ve bu doğrultuda coğrafi mekandan ona zarar vermeksizin optimum faydanın alınmasıdır. Bu hedefler doğrultusunda şimdilik bir nebze de olsa fayda sağlayabilirsem bu bana büyük mutluluk verecektir.

Bütün çalışmalarımda olduğu gibi bu çalışmamda da çok büyük emeği geçen ve her zaman desteğini gördüğüm değerli hocam Prof. Dr. Süha Göney'e sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunarım. Pek çok kez gerçekleştirdiğimiz, uzun ve yorucu arazi çalışmalarında bana eşlik eden, çalışmalarımın her aşamasında yardımlarını esirgemeyen Yard.Doç.Dr.İsmet Akova'ya, çalışmamın başlangıcından itibaren sonuçlanıncaya kadar her aşamasında desteklerini aldığım Dr.Muzaffer Bakırcı'ya, Araş.Gör.Hatice Bayartan'a, Araş.Gör.Mehmet Bayartan'a, Araş.Gör.Özlem Sertkaya Doğan'a, Araş,Gör.Mesut Doğan'a teşekkür ederim.

Araştırmalarım sırasında yardımlarını gördüğüm, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ İl Tarım Müdürlüklerine, Sanayi ve Ticaret Odası Müdürlüklerine, Belediye Başkan ve çalışanlarına ve bütün resmi kurum ve kuruluşlar ile burada isimlerini sayamadığım, çalışmamın çeşitli aşamalarında yardımlarını gördüğüm kişilere teşekkürü zevkli bir borç bilirim, Baskı aşamasındaki titiz çalışmalarından dolayı sayın Yılma Çantay'ın şahsında tüm Çantay çalışanlarına teşekkür ederim.

Çalışmalarım sırasında yoğunluk ve sıkıntılarımı hafifleten, yer yer İhmal ettiğim biricik yavrum Başar'ıma sonsuz sevgilerimle.

Kapat