Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%22
Hatha Yoga Pradipika Svatmarama

Hatha Yoga Pradipika

Liste Fiyatı : 34,00 TL
İndirimli Fiyat : 26,52 TL
Kazancınız : 7,48 TL
Taksitli fiyat : 4 x 6,63 TL
%22
Temin süresi 5 gündür.
9786059542173
584048
Hatha Yoga Pradipika
Hatha Yoga Pradipika
Okyanus Yayıncılık
26.52

Hatha Yoga Pradipika, Hatha Yoga'nın temel kitabıdır. Nasıl Patanjali'nin Yoga Sutra'ları Yoga bilgisinin zirvenoktasıysa Pradipika da Hatha Yoga bilgisinin zirve noktasıdır. Günümüzde dünyada yaygın olarakuygulanan bütün yoga ekollerinin temeli,1350 yılına tarihlenen, yazarının Svatmarama adında bir bilgeolduğu kabul edilen bu metindir.

Svatmarama'nın bu metni, kendisinden önce gelen ve günümüze kadarulaşmış olan Hatha Yoga öğretisinin dönüm noktasıdır. Pradipika kendisinden sonra derlenmiş ve yazıyadökülmüş olan çok sayıda yoga metninin de kaynağıdır.

Hatha Yoga Pradipika beden ve enerji üzerine kuruludur. Asanalar, mudralar, nefes egzersizleri, bandhalarve bedensel arınma yöntemlerini içerir. Son bölüm ise meditasyon ve aydınlanma üzerinedir.

Bu metinlerinyazılmasındaki amaç kişinin kendi gövdesini tepeden tırnağa sıkı bir disiplinle nasıl eğiteceğinin yolunuöğreterek evrensel yaşamla uyum içinde varolmasını sağlamak ve böylece yoganın nihai amacı olankurtuluşu ve aydınlanmayı gerçekleştirmektir.

Yoga öğretisinin temel kaynaklarından biri olan bu eseri, deneyimli yoga eğitmeni Bora Ercan sadeceTürkçeye çevirmekle kalmadı, aynı zamanda diğer yoga kaynaklarından beslediği yorumlarıyla anlaşılır kıldı.

Kapat