Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Hayatın Farklı Alanlarında Kadın Öznur Özdemir

Hayatın Farklı Alanlarında Kadın

Liste Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 25,00
Kazancınız : 0,00
Taksitli fiyat : 9 x 3,06
%25
Temin süresi 5 gündür.
9786057699374
667360
Hayatın Farklı Alanlarında Kadın
Hayatın Farklı Alanlarında Kadın
Rağbet Yayınları
25.00

Bir kadın ve bir erkek olarak yaratılmış insanlık bu iki cinsin farklılıkları karşısında çeşitli sorgulamalardangeçmiştir. Bu süreçler hayatın farklı alanlarında üretilmiş, tanımlanmış tüm disiplinler içinde gelişmiş veyerine göre akla gelebilecek en uç noktalara kadar da uzanmıştır. Kadın ve erkeğin birlikteliğinin sevgi vebereket kaynağı olarak insanlığa hizmet etmesi gerekirken zaman zaman çeşitli sıkıntılarla malul biryapıya evrildiği de görülmektedir.

İnsanlık tarihi boyunca medeniyetler kadına nasıl bir alan açtı, dinlerin kadın algısında neler öne çıktı,kadın-erkek hukuku hangi temeller üzerinden yürüdü? Modern dünyada kadının kamusal alanda varlıkgöstermesi aile içi rolleri nasıl etkiledi? Teknoloji kadının önünde bir engel mi, yoksa bir vasıta mı oldu?

Kadının üretkenliği nasıl ve ne ölçüde değerlendirilebildi? Kadın ve şiddet kelimelerinin telifi mümkünmü, algılar nasıl şekillendi ve nasıl yansıdı? Mevcut hukuk sistemleri kadın mağduriyetlerinin çözümündene kadar mesafe alabildi?

Hülasa, bu çalışma yaşanan her türlü toplumsal problemin çözümünde kadınlar ve erkeklerin birlikteçözüm ortağı olması gerektiği düşüncesiyle soru(n)lara cevap aramakta. Bu amaçla, farklı disiplinleringözünden, kadınların hayata katma değerini tartışan elinizdeki bu kitap günden güne büyüyen sosyalsorunlarımıza dair tahkik, tespit ve teklifler önererek toplumun tüm kesimlerinde farkındalıkoluşturulmasını hedefliyor.

Keyifle okumanız ve sorularınıza alanında uzman görüşlerden cevaplar bulabilmeniz dileğiyle...

Kapat