Sepetim (0) Toplam: 0,00
9786051912042
763184
Hemşirelik Bakımının Temelleri
Hemşirelik Bakımının Temelleri Kavramlar – İlkeler -Uygulamalar
400.00

Hemşirelik mesleğinin öneminin anlaşıldığı Covid-19 Pandemi sürecinde, hemşirelerin gösterdiği olağanüstü emek ve çabaya şahit olduk. Bu süreçte hemşireler büyük bir fedakarlık örneği gösterdiler.

Hemşireler mesleklerine önem ve emek harcayarak, sağlık hizmetlerinde vazgeçilmez bir yerde olduklarını kanıtladılar. Büyük bir emekle ve zengin yazar grubu ile hazırlanan bu kitabın, hemşire meslektaşlarımıza ve hemşirelik öğrencilerine ve yararlı olmasını diliyoruz. “Hemşirelik Esasları” her hemşirelik alanında önemli bir yere sahiptir. Hemşireliğin temelinde bakımda kullandığımız kavramlar, bakım ilkeleri ve uygulamalar yer almaktadır.

Hemşirelik bakımının temel dört kavramının (insan, sağlık, çevre, hemşirelik) yanı sıra, bakımda kullandığımız pek çok kavram da bulunmaktadır. Bu kitapta bu kavramlara da yer verdik. Ayrıca her hemşirelik uygulamasının ilkelerine değindik. Bu ilkeleri dikkat kutucuklarında ifade etmeye çalıştık. Her konunun sonunda konu ile ilgili hemşirelik becerilerini uygulama basamakları şeklinde sunduk.

Alan yazında temel hemşirelik kavramları, ilkeli ve uygulamaları ile ilgili gün geçtikçe kanıta dayalı çalışmalar artmaktadır. Bu kitapta her konu ile ilgili kanıta dayalı hemşirelik çalışmalarından söz ettik. Kitaba emeği gecen bütün yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Hemşireliğin bilim ve sanat olarak geliştiği bu dönemde, daha yararlı gelişmelere katkı vermesi inancı ile okurlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Kapat