Sepetim (0) Toplam: 0,00
İcatlar Keşifler ve İnsan Galip Akın

İcatlar Keşifler ve İnsanPaleolitik Çağdan Kalkolitik Çağa

Liste Fiyatı : 60,00
9786051912134
760721
İcatlar Keşifler ve İnsan
İcatlar Keşifler ve İnsan Paleolitik Çağdan Kalkolitik Çağa
60.00

İnsan yaşamla ilgili olarak Evren, Güneş Sistemi ve Dünya'nın oluşumu, ilk canlıların görülmesi ve nihayet insanın yeryüzünde ilk olarak ne zaman, nerede, ne şekilde ortaya çıktığını, günümüze gelinceye kadar yaşadığı güçlükleri, hep merak etmiştir. İnsan hangi ortamlarda ortaya çıkmış ve Dünya'ya nasıl dağılmıştır. Yaşadığı barınma ve yerleşim yerleri, ilk sahip oldukları aletler, bu aletlerin gelişimi, aletlerin insan yaşamına etkileri açıklanmaya çalışılmıştır.

İnsanın ortaya çıktığı Paleolitik Çağ'dan (MÖ.2.6 milyon yıl önce) yazının da icat edildiği (MÖ.3200), Kalkolitik Çağ'ın sonuna kadar MÖ.3 000), ateş, barınma ve evler, mızrak, inanç sistemi, ok, yay, olta, çanak çömlek, tekerlek, köy, kent, kent devletleri, ticaret, yazının icadı gibi insan yaşamını doğrudan ve çok etkileyen olaylar ve bunların ortaya çıkışıyla değerlendirilmeleri kısa olarak, örnek fotoğraflar ve çizimleriyle verilmiştir.

Evren, Dünya ve insanla ilgili ne, neden, nerede, ne zaman, nasıl ve ne şekilde gibi soruların ve yanıtlarının oluşmasına yardımcı olunmuştur.

-Geçmişini bilmeyen, şimdiki zamanı anlayıp, tam olarak değerlendirip, yeterince yararlanamaz, geçmişini ve şimdiki zamanını bilemeyen, anlayamayan ise gelecek hakkında doğru ve isabetli planlar yapıp, projeler üretemeyeceğinden. Başarısızlık kaçınılmaz hale gelir.
Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizle.

Kapat