Sepetim (0) Toplam: 0,00
İstatistiksel Analiz Teknikleri Aziz Akgül

İstatistiksel Analiz TeknikleriSPSS'te İşletme Yönetimi ve İktisat Uygulamaları

Liste Fiyatı : 100,00
9786254495274
761793
İstatistiksel Analiz Teknikleri
İstatistiksel Analiz Teknikleri SPSS'te İşletme Yönetimi ve İktisat Uygulamaları
Alfa Yayınları
100.00

Bu kitap; öncelikle sosyal bilimler alanında öğrenim gören öğrenciler ve araştırmacılar için kullanıcı dostu bir yaklaşımla, SPSS İstatistik Bilgisayar Programını kullanarak, istatistik tekniklerini uygulamalı olarak öğretmek için tasarlanmıştır. Kitapta; iktisat ve işletme dahil hem sosyal bilimler hem de davranış bilimleriyle ilgili ve lisans öğrencilerinin ilgisini çekebilecek çok çeşitli örnekler kullanılmaya çalışıldı.

Matematik kaygısının kurbanı olduğunu gözlemlediğim öğrencilere yıllarca ders verdikten sonra, matematiksel olmayan yaklaşım tarzını esas alarak, SPSS İstatistiksel Bilgisayar Programının imkanlarından yararlanırken, aynı zamanda tüm öğrencilerin ve araştırmacıların istatistiksel teknikleri kullanma ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, ilgili tüm konuları kapsayacak bir öğretim aracı sağlamak istedim.

Bu kitap, sosyal bilimlerden herhangi birine yönelik bir istatistik dersinde kitap olarak kullanılabilir veya araştırma metodolojisinde destekleyici kitap olarak da kullanılabilir. Ayrıca; öğrencilere, öğretim üyelerine ve araştırmacılara istatistiksel teknikleri kullanırken kolaylık sağlamak maksadıyla, kitaba ek olarak bütün istatistiksel tekniklerin süreçleri bir akış şemasında özetlendi.

Kapat