Sepetim (0) Toplam: 0,00
%15
İşyerinde İncinme Barbel Wardetzki

İşyerinde İncinmeAşağılanma, Dedikodu ve Mobbinge Nasıl Karşı Konur?

Liste Fiyatı : 62,00
İndirimli Fiyat : 52,70
Kazancınız : 9,30
9789750533068
769349
İşyerinde İncinme
İşyerinde İncinme Aşağılanma, Dedikodu ve Mobbinge Nasıl Karşı Konur?
İletişim Yayınevi
52.70

Yöneticinin haksız bir eleştirisi, her fırsatta daha iyi olduğunu ispata çalışan rekabetçibir iş arkadaşı ya da şirketin ekonomik nedenlerle küçülmeye gitme kararı: İş hayatıönümüze her gün çatışmaya gebe sayısız zorluk çıkartır ve bunlara çoğunluklaincinmeyle karşılık veririz.

Kurumlar çalışanlardan gitgide daha fazlasını bekler, iş dünyasının koşulları zorlaşırkenyeni düzene ayak uydurmak için farklı beceriler edinmek kaçınılmaz bir gereklilik gibigörünüyor. Çatışma becerisi nedir, bugün neden her zamankinden daha gereklidir?Günlük iş ortamında öfke, hiddet, nefret ve intikam gibi yıkıcı duygular nasıl kontroledilir? Çatışmadan kaçınmak ve sorunları tırmanmadan çözmek nasıl mümkündür?

Kurban, fail ve kurtarıcı üçgeni, çatışmaları çözümlemede nasıl rol oynar? İşyerindeyaşanan incinmeler kişisel bir sorun mudur, yoksa verimliliği ve yapılan işin kalitesinide etkiler mi? Çatışmaların önlenmesinde ve barışçıl bir çalışma iklimi oluşturmadayöneticilerin rolü nedir? Her incinme mobbing midir? İncinen taraf yönetici olduğundanasıl hareket edilmelidir?

Siyasette ve Toplumda Narsisizim Ayartma ve İktidar kitabından tanıdığımız BärbelWardetzki, bu defa profesyonel hayattaki ilişki güçlüklerine odaklanıyor. Uzmanpsikolog İşyerinde İncinme Aşağılanma, Dedikodu ve Mobbinge Nasıl Karşı Konur?'daher düzeyden çalışana incinme yetkinliği geliştirmeyi önerirken, farklı görüş, ihtiyaç veçıkarları uzlaştırmanın yapıcı yöntemlerini ortaya koyuyor.

Kapat