Sepetim (0) Toplam: 0,00
%18
Kanatsız Kuşlar Louis de Bernieres Kanatsız Kuşlar Louis de Bernieres

Kanatsız KuşlarYüzbaşı Corelli'nin Mandolini Yazarı

Liste Fiyatı : 190,00
İndirimli Fiyat : 155,80
Kazancınız : 34,20
9789752105126
508559
Kanatsız Kuşlar
Kanatsız Kuşlar Yüzbaşı Corelli'nin Mandolini Yazarı
155.80

Kanatsız Kuşlar, büyüsü bozulan bir coğrafyada kendini yeniden varetmeye çalışan Türk ulusunun ve onun büyük önderi Mustafa Kemal'insıra dışı öyküsüdür.

Güneybatı Anadolu'nun küçük bir kasabasında, Müslüman veHıristiyan toplumu yüzyıllardır barış ve huzur içinde yaşamaktadır.Kasabada süregelen gizli karasevdalar, farklı inançlardaki iki dinadamının bakış açıları, birbirine karışmış ve kaynaşmış iki toplumunilginç karakterleri Anadolu'nun bu kıyısını dünyanın birçok yerindenayırmaktadır.

Ne var ki kısa bir süre sonra o büyü bozulur. Savaş korkunç yüzünüdin ve milliyetçilik uğruna işlenen katliamlarla gösterir. Artık açlık vedüşmanlık ortalıkta kol gezmektedir.Ve bu küçük kasabanın dışında askeri dehası ve akıl almaz cesareti ileülkenin kaderini hayalinde yaşattığı biçimde yeniden çizen bir MustafaKemal vardır.

Zamanımızın en iyi ve en sevilen yazarlarından olan Louis deBernières, Kanatsız Kuşlar'daki destansı anlatımı ve derindenetkileyen temalarıyla geçmişimize muhteşem bir yolculuk yaptırıyor.Harika, soluk kesici, yürek yaralayıcı olduğu kadar, pırıl pırıl görkemlibir roman...

Bernières aşk için ödenen korkunç bedeli, politika vesavaşı büyük bir ustalıkla inceliyor. Olağanüstü bir öykücü...

The Miami Herald

Kapat