Sepetim (0) Toplam: 0,00
9786258464566
768891
Kur'an Eksenli İslam
Kur'an Eksenli İslam
135.00

Siz saygı değer okurlarla buluşan bu eser; inanmayanların bilmeden, okumadan ve anlamadan reddettiği, inananların da İslâm'la ilgili anlatılan, yazılan ve çizilen pek çok masal, hikâye, ilmihal bilgileri, hurafeler, rivayet ve menkıbelerden öğrenip duyduğu öğretilerle savunduğu İslâm dinini anlatımda; Kur'an'ın ışığında sadece ayetler referans alınarak kaleme alınmıştır.

Okurların Kur'an eksenli derli toplu gerçek İslâm'ın ne olduğunu öğrenerek; doyurucu bilgilere ve öğretilere ulaşabileceği öncelikli temennimizdir. Bu sebepledir ki günümüz insanı bu eserle birlikte, İslâm dininin güzelliklerini içselleştirerek korku, hezeyan ve çelişki dolu duygu ve düşüncelerinden arınmış, kurtulmuş, uzaklaşmış, tatmin olmuş ve rahatlamış olacaktır.

Bu eser sayesinde Rahman ve Rahim olan sonsuz şefkat ve merhamet sahibi Yüce Yaradan'ın kulları için hidayete kılavuzlayıcı Kur'an odaklı o güzelim İslâm'ın itici, korkutucu ve ürpertici değil! Bilâkis hurafe ve batıl inançlardan arınmış ne denli sıcakkanlı ve sevecen bir din olduğunu, bizzat müşahede ederek; huzur ve mutluluk dolu bir din anlayışı inancına ve olgusuna erişecektir.

Zira elinizdeki bu yapıt, sadece Kur'an ayetleri temel ilke ve referans alınarak kaleme alınmış ve hazırlanmıştır. Bu nedenle İslâm'la ilgili Kur'an dışı söylem, yalan, iftira ve şüphelerin ortadan kaldırılması hedeflenmiş ve böylece pek çok soru işaretlerine yanıt teşkil edecek hususlar, içerik olarak benimsenmiş; neticede akıcı bir üslupla ve dingin bir ruh haleti içerisinde zevkle okunabilecek bir eser niteliğinde okurlarıyla buluşmaktadır.
İçten ve samimi bir çalışma sonucunda vücut bulmuş bu eserin, tüm insanlığa yararlı ve hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ederiz.

Kapat