Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%25
Kur'an ve Hadisler Işığında Müslümanda Olması Gereken Özellikler Adem

Kur'an ve Hadisler Işığında Müslümanda Olması Gereken Özellikler

Liste Fiyatı : 17,00 TL
İndirimli Fiyat : 17,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
%25
Temin süresi 5 gündür.
9786055378660
553294
Kur'an ve Hadisler Işığında Müslümanda Olması Gereken Özellikler
Kur'an ve Hadisler Işığında Müslümanda Olması Gereken Özellikler
Rağbet Yayınları
17.00

Çalışma, hacim bakımından küçük olmakla birlikte muhteva bakımından çok önemli bir konudur. Çünkü Kur'an'da ve sahih hadislerde belirtilen olgun bir müslümanın özelliklerini ihtiva etmektedir. İslam'a gönül vermiş olan ve bu özellikleri kendisinde taşıyan bir kişi, Kur'an ve hadislerde belirtilen özelliklere sahip mükemmel bir mümin olacaktır.

Çalışmamızda belirtilen vasıfların, bir müslümanda olması gereken özelliklerin hepsinin sadece bunlar olmamakla birlikte burada olmayan özelliklere de kapı aralayacağı kanaatindeyim. Konuyu kısaca ele almamızın sebebi, hem okunmasını kolaylaştırmak hem de bu çalışmada yer almayan özelliklere de ufuk açıcı olmasını sağlamaktır. Şunu hemen ifade edelim ki bu özeliklerin hepsini kendisinde bulunduramayan bir müslümanın, endişeye ve ye' ise düşmesine gerek yoktur. Ancak bu yolda gitmeye ve bu ahlakla ahlaklanmaya gayret içersinde ve niyetinde olmaya, bu uğurda da imkanlar ölçüsünde bu vasıflara sahip olmaya çalışması gerekmektedir.

Bununla birlikte konunun sadece başlıklarına bakıldığında bile görüleceği üzere bu vasıflar, kamil bir müslümanın oluşmasında yeterli vasıflar olduğu anlaşılacaktır. Çalışmamız, bu uğurda bir nebze dahi olsa katkıda bulunursa gayesine ulaşmış olacaktır.

Kapat