Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
Mazlum İle Claudette (Klodet) Mücahit Özden Hun

Mazlum İle Claudette (Klodet)Bir Iğdır Aşk Masalı

Liste Fiyatı : 40,00
İndirimli Fiyat : 32,00
Kazancınız : 8,00
9786051911588
706464
Mazlum İle Claudette (Klodet)
Mazlum İle Claudette (Klodet) Bir Iğdır Aşk Masalı
32.00

Iğdır'ın tarihi şahsiyeti Bağır Aras'ın ilk oğlu Mazlum, ilkokulu Iğdır'da tamamlar. Orta ve lise öğrenimine İstanbul St. Joseph Lisesinde devam eder. Kazandığı bursla Amerika'ya gider. Klodet ile evlenir. Kendisini bekleyen inişli çıkışlı ama mücadele dolu bir yaşam vardır. Genç yaşta bu dünyaya veda etti ama Iğdır'ın onuru ve gururu olarak Mazlum hep kalbimizde yaşayacaktır.

Bu kitap, Iğdır ruhunun Mazlum tarafından ilk kez çok uzak diyarlara nasıl taşındığını anlatan gerçek bir hayat öyküsüdür.

Olaylar, yaşananlar, tarihler, mekânlar hepyaşanmış ve gerçektir.

Burada ARAS ailesinin yaşadığı trajik bir durumu da dikkatinize getirmek isterim. Saltanat Hanım (Salto Xala)1958 yılında rahatsızlanır. Tedavi için Erzurum'a götürürler. Saltanat Hanım tüm müdahaleye rağmen hastalığını yenemez, Erzurum'da vefat eder. Cenazenin Iğdır'a getirilmesi zor olacağından Erzurum'da defnedilir. Aradan bir yıl geçmez. Koyu CHP'li olan Bağır Aras, CHP Genel Başkanı İsmet İnönü'nün Erzurum'a geleceğini haber alır. Karşılama heyetinde o da vardır. İsmet İnönü'nün huzurunda bir konuşma yapmak isterken kalbi sıkışır, vefat eder (1959). Bağır Aras, eşi Saltanat Hanım'ın yanına defnedilir. Kader onları hiç planlamadıkları şekilde Iğdır'dan uzakta Erzurum mezarlığında bir araya getirmiştir.

Bu romanda anlatılan her şey gerçekten yaşandı. Her ne kadar masal olarak tanıtsam da okuyacaklarınız bir masal değil gerçekte yaşanmıştır. Gerçek yaşamın bize armağan ettiği bir masal. O halde bu masalı okumaya hazır mısınız?

Gazeteci Araştırmacı Yazar, Mücahit Özden Hun uzun yıllardan beri Iğdır ve Ağrı Bölgesinin Tarihini ve Tarihe Geçmiş Olaylarını Araştırmaktadır.

Kapat