Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%50
Modern Filistin Tarihi %50 indirimli Ilan Pappe

Modern Filistin Tarihi

Liste Fiyatı : 30,09 TL
İndirimli Fiyat : 15,05 TL
Kazancınız : 15,04 TL
Taksitli fiyat : 4 x 3,76 TL
9799944931204
362507
Modern Filistin Tarihi
Modern Filistin Tarihi
Phoenix Yayınevi
15.05

"Bu kitap, dünyanın diğer bölümlerinde yaşayan çoğu insanın çok iyi bildiği ahmaklıklardan dolayı acı çeken ve mağdur duruma düşürülen Filistinlilerin öyküsünü anlatmaktadır. İnsanların bitip tükenmeyen hırsları, Filisin'e istilalar, işgaller, sürgünler, ayrımcılık ve ırkçılık getirmiştir. Bundan dolayıdır ki, bu kitabın kahramanları, bu felaketin kurbanları olan kadınlar, ocuklar, işçiler, sıradan kentliler, barış yanlıları ve insan haklarını savunan eylemciler olmuştur. Bu kitap, sömürgeciden değil sçmürülenden yana olan, işgalcilere değil, işgal altındakilere sempati duyan, patronların değil, işçilerin tarafını tutan bir insan tarafından yazılmıştır."

"Müteveffa Edward Said ile birlikte Ilan Pappe, Filistin tarihi konusunda en belagatlı ve aynı zamanda en bilgili yazardır. Bu çalışma, Filistin ile ilgili gerçek öyküyü, yani Siyonizm'i anti-Siyonist bir yaklaşımla, gerçekte olduğu gibi anlatan ilk kitaptır."

New Statesman

"Ilan Pappe, klolay anlaşılır ve dobra dobra bir kitap yazdı. Bu kitap, bu sıkıntılı ülkenin ve Ortadoğu'daki gelişmlelerden etkilenen tüm ülkelerin tarihine yaoılmış eşsiz bir katkıdır.  Pappe'nin kitabı, Filistin ile ilgili tarihsel araştırmalara ve bu konuyu çalışan araştırmacılara genel bir bakış sağlayan çok değerli bir çalışmadır. Öğrenciler ve genel okuyucu için tasarlanmış olan bu kitabın, çok iyi bilinen konuların çözümlenmesi konusudan getirdiği yeni yaklaşım, akademisyenlerin, gazetecilerin, dış politika konusunda araştırma yapanların ve Filistin'in karmaşık geçmişi ve belirsiz geleceği ile ilgilenen herkesin ilgisini çekecektir. Resimlerin, haritaların, kısa özgeçmişlerin, terim ve isim sözlüklerinin ve dizinin kapsamı da kitabın yararlılığını artırmaktadır."

Quaterly Journal of African and Asian Studies

Kapat