Sepetim (0) Toplam: 0,00
Oyunlarla Değerler Eğitimi Ahmet Demir

Oyunlarla Değerler Eğitimi

Liste Fiyatı : 30,00
Taksitli fiyat : 9 x 3,67
9786257645300
742526
Oyunlarla Değerler Eğitimi
Oyunlarla Değerler Eğitimi
Platanus Publishing
30.00

Değerler, şüphesiz ki toplumları ayakta tutan en önemli unsurların başında gelmektedir. Medeniyetler tarihine bakıldığında değerlerine sahip çıkan medeniyetlerin varlıklarını daha sağlıklı bir şekilde ve daha uzun bir müddet sürdürebildikleri görülecektir.
İnsanı arzu edilen güzel ve faydalı şeylere ulaştıran, arzu edilmeyen çirkin ve zararlı işlerden de uzaklaştıran şeyler olarak tanımlanan değerler ikiye ayrılır:
1. Maddi değerler: geleneksel, tarihi, kültürel değerler
2. Manevi değerler: hikmet, cesaret, adalet, merhamet vb.
Yaratılış gereği insan benliğinin (nefsinin) özellikleri olarak akıl, öfke ve arzunun görünür bir şekilde ortaya çıktığı görülmektedir.
Bu üç özelliğin olumlu yönde desteklenip, geliştirilmediğinde insanda ve toplumda çürümelerin başlayacağı muhakkaktır. Değerlerler insanı olgun ve mutlu yapar, onu kendisiyle barışık, toplumda ise saygın kılar.
Değerlerin geleceğimizin garantisi olan çocuklarımıza kazandırılması en başta ailelerin, sonrada devletimizin milli eğitiminin en önemli konusu olmalıdır. Çünkü değerlerle desteklenmemiş maddi kalkınmaların toplumlara huzurdan çok adaletsizlik ve zulüm getirdiği birçok acı tecrübeyle görülmüştür.

Kapat