Sepetim (0) Toplam: 0,00
9789751042859
760488
Patisserie - Pastacının El Kitabı (Ciltli)
Patisserie - Pastacının El Kitabı (Ciltli)
550.00

İnce pastacılığın verdiği haz her daim kalır.

Christophe Felder daha 23 yaşındayken Paris'teki seçkin Hôtel de Crillon'da pasta şefi olarakgörevlendirildiğinde bir pasta sihirbazı olarak kabul ediliyordu. Bugün pek çok kitabın belirttiği üzereözellikle incelikli Japon damak zevkine uygun yeni tatlılar üretiyor, kurumsal danışmanlık yapıyor,profesyonelleri eğitiyor ve kendi aşçılık okullarında ders veriyor.

Titiz bir teknik, sağduyu ve oyunbazlık Felder'ın pastacılığını tanımlayan elementlerdir. Onun yolgösterici ilkeleri şaşırtmak ve tatmin etmek üzerine kuruludur.Christophe Felder, kendi kitabını şöyle anlatıyor:2005 yılında yemek kitabı koleksiyonum Leçons de Pâtisserie (Pastacılık Dersleri) adlı serimi, bir cilt tatiltarifi kitabı Les Gâteaux de l'Avent (Tatil Tarifleri) ile birlikte, ardından da sekiz ayrı başlıkta kitapçıkarttım. Patisserie bu seriden yapılmış bir derleme.

Fazla basite indirgemeden profesyonel pastacılığın inceliklerini evdeki insanlara anlatma fikrinden yolaçıktım. Geliştirdiğim format, aşçılık okullarında verdiğim derslere olabildiğince yakın tarifler üzerinekurulu. Binlerce fotoğrafta, mesela, hafif bir bezeyi, yumurta aklarını söndürmeden nasıl yoğun birkarışım olarak katlayabileceğinizi ve şu hamurunun (ya da ekler/profiterol hamuru) dokusunun çırpılmışyumurta eklendiğinde nasıl olması gerektiğini görebilirsiniz.

Kapat