Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%20
Poe: Kısacık Bir Hayat Peter Ackroyd

Poe: Kısacık Bir Hayat

Liste Fiyatı : 11,11 TL
İndirimli Fiyat : 8,89 TL
Kazancınız : 2,22 TL
9789750820229
558221
Poe: Kısacık Bir Hayat
Poe: Kısacık Bir Hayat
Yapı Kredi Yayınları
8.89

Gotik, teatral bir kişilik, ürkütücü bir güzelliğin peşinde ölümün nefesiyle tutkuyla canlanan bir edebiyat...

Detektif hikâyelerinin, bilimkurgunun öncüsü yazar ve dünyanın en önemli şairlerinden Edgar Allan kısacık hayatına karşın üç asırdır etkisini koruyor.

“Kuzgun”, “Morg Sokağı Cinayetleri”, “Balon Şakası”, “Annabel Lee” gibi yenilikçi şiir ve öykülerin yazarı Edgar Allan Poe'nun YKY'den çıkan biyografisini usta yazar Peter Ackroyd kaleme aldı.

Ackroyd; Poe'yu ailesi, aşkları, alışkanlıkları, edebiyat dergiciliği, konferansları ve eserleriyle anlatıyor.

Edgar Allan Poe (1809-1849) Her ikisi de profesyonel oyuncu olan, üç çocuklu David ve Elizabeth (Arnold) Poe'nun ikinci çocuğu olarak Boston'da dünyaya geldi. Doğduktan bir yıl sonra babası evi terk etti. Ertesi yıl annesi veremden öldü. İskoç tütün tüccarı John Allan ve eşi kendisini evlat edindi. Ortanca adı Allan buradan gelir.

Peter Ackroyd 1949'da Londra'da doğdu. Cambridge Üniversitesi'ni bitirdi. Yale Üniversitesi'nde araştırmacı olarak bulundu. 1973-1982 yılları arasında Spectator dergisinin yayın yönetmenliğini yapan Ackroyd The Timesgazetesinin de baş kitap eleştirmenidir. YKY'den çıkan kitapları: Chatterton; Doktor Dee'nin Evi; Hawksmoor; İlk Işık; İngiliz Müziği; Troya'nın Düşüşü.

Kapat