Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%22
Psikolojik Danışmada İstatistik ve IBM SPSS Uygulamaları Kamuran Tarım

Psikolojik Danışmada İstatistik ve IBM SPSS Uygulamaları

Liste Fiyatı : 35,00 TL
İndirimli Fiyat : 27,30 TL
Kazancınız : 7,70 TL
Taksitli fiyat : 4 x 6,83 TL
%22
Temin süresi 5 gündür.
9786058006003
685006
Psikolojik Danışmada İstatistik ve IBM SPSS Uygulamaları
Psikolojik Danışmada İstatistik ve IBM SPSS Uygulamaları
Pegem A Yayıncılık
27.30

Yazarların sosyal bilimler alanında verdikleri istatistik derslerinin bir ürünü olan bu kitapta, öğrencilerin istatistiğe ilişkin korkularını azaltmak ve uygun örneklerle konuları somutlaştırmak amaçlanmıştır. Bir başka deyişle, bu kitap öğrencilere istatistiği anlama, uygulama ve yorumlama boyutlarında yardımcı olabilmek için kurgulanmıştır. Her ne kadar örnekler psikolojik danışma alanına uygun olsa da kolayca diğer sosyal bilim alanlarındaki öğrencilerin de anlayabileceği bir kitap yazılmıştır.

Kitapta betimsel ve çıkarımsal istatistiğe ait kuramsal bilgiler kısaca verilmiş, formüllerin matematiksel temelleri üzerinde çok fazla durulmamıştır. Bölümlerdeki kuramsal temellerle ilgili açıklamaların ardından, SPSS paket programı ile uygulamaların nasıl yapılacağı ile ilgili açıklamalara yer verilmiştir. Böylece, öğrencilerin hem kuramsal hem de uygulama bakımından güçlenmeleri amaçlanmıştır. Kitaptaki SPSS uygulamalarını ayrıca YouTube kanalında da kısa videolar halinde izleyebilirsiniz.

Psikolojik Danışmada İstatistik ve SPSS Uygulamaları YouTube Kanalı için:

https://www.youtube.com/channel/UCyOff3hEX7mOwQ9BYrKsj2g/featured. Aşağıdaki karekodu akıllı telefonunuzda okutarak ilgili Youtube sayfasına ulaşabilirsiniz:

Kapat