Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%15
Saygılı Ebeveynlik Janet Lansbury

Saygılı EbeveynlikÇocuk Eğitiminde Farkındalığın Önemi

Liste Fiyatı : 29,00 TL
İndirimli Fiyat : 24,65 TL
Kazancınız : 4,35 TL
Taksitli fiyat : 4 x 6,16 TL
%15
Temin süresi 5 gündür.
9789750529177
690845
Saygılı Ebeveynlik
Saygılı Ebeveynlik Çocuk Eğitiminde Farkındalığın Önemi
İletişim Yayınevi
24.65

Bebekler çoğunlukla, “sevimli ve tombul” küçük varlıklar olarakgörülür. Bununla kastedilen pasif, aciz ve her bakımdan muhtaçcanlılar olmalarıdır. Bu, talihsiz ama bir o kadar da yaygın bir kanıdır.

Saygılı ebeveynlik yaklaşımı, yakından bakıldığında bebeklerin olağanüstü bir öğrenme becerisine sahip, sezgileri güçlü, doğdukları andanitibaren farkındalık sahibi kişiler olduklarını kabul eder.

Bu ne anlamagelir? Bebeğimizin bizimle dürüst ve yetkin bir ilişki başlatması içinonu nasıl destekleyebiliriz? Sonu gelmez ağlamaların, bağırmalarınve tutturmaların önü nasıl alınır? Takdir ve onaylama, bebek ve çocukeğitiminde nasıl bir rol oynar? Sağlıklı uyku eğitimi nasıl olmalıdır?Yavaşlamanın ve beklemenin, ebeveyn bebek ilişkisindeki yeri nedir?Ebeveynler, çocuklarının duygularından sorumlu mudur? Oyununiyileştirici gücünden nasıl yararlanmak gerekir?Çocuklarımızıdesteklemek, onlarla arkadaş olmak mı demektir? Çocuğa sınırkoymak ne demektir ve doğru disiplinin kilit noktası nedir?

Yirmi yılı aşkın süredir ebeveyn danışmanı olarak çalışan JanetLansbury, Saygılı Ebeveynlik'te anne babalara seslenerek, onlarabebeklerini doğal öğrenme becerileri olan, çevreleriyle sosyal ilişkikurmaya açık bireyler olarak görmeleri için cesaret aşılıyor. Sevmeninötesinde bir arada olmaktan zevk alacakları çocuklar yetiştirmenininceliklerini merak eden anne babalar için başucu kitabı niteliğinde birrehber…

Kapat