Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%20
Simyanın Sırları L. E. Principe

Simyanın Sırları

Liste Fiyatı : 45,00 TL
İndirimli Fiyat : 36,00 TL
Kazancınız : 9,00 TL
Taksitli fiyat : 4 x 9,00 TL
%20
Temin süresi 5 gündür.
9786052242216
689899
Simyanın Sırları
Simyanın Sırları
Altıkırkbeş Yayınları
36.00

Simyanın hem bilimsel hem de erişilebilir bir modern tarihinin olmayışı epey şaşırtıcı vemoral bozucu bir durumdu. Ama sonunda bu boşluk, üstelik de bunu yapmak için en nitelikliuzmanlardan biri tarafından dolduruldu. Lawrence M.Principe'ninaraştırması güvenilir veilgi çekici olmasının yanında, simyanın ne olduğuna dair görüşümüzü romantikleştiren,yanlış yönlendiren ya da bulandıran pek çok tasvir için de esaslı bir düzeltici niteliğinde.Principe'nin simyanın gizemini biraz olsun azaltan alimce tavrı, onun teknolojinin, biliminve bizim dünyayı anlayışımızın evriminde önemli bir aşama olarak uygun yerini almasınısağlayacaktır.

Philip Ball,Philip Ball, Sbapes yazarı: Nature, Patterns; A Tapestry in Three Parts

Bu müthiş kitap, simya kuram ve uygulamalarının tarihsel anlayışı ile ilgilenen içinmutlaka okunması gereken bir yapıt. Lawrence M. Principe –öyle olmadığı halde-anlaşıldığı düşünülen bir konuyu çevreleyen (yanlış) bilgilerin karmaşıklığınıyalınlaştırıyor ve okuyucuyu geriye götürüp orijinal metinlerle buluşturarak, bumetinlerin içeriğini ve amaçlarını ortaya çıkarıyor. Simya hakkında bu türde başka bir
kitap yok.

Bruce Moran, Andreas Libavius and the Transformation of Alchemy kitabının yazarı

Karakteristik bilgeliği, zekası ve yazdıklarının anlaşılırlığı ile Lawrence M. Principebilim dünyasında, simya tarihi hakkında yeni ortaya çıkan bilgi patlamasınısentezleyerek bunun daha geniş kitleler için erişilebilir hale getiriyor. Bu kitap, geçmişiyüzyıllara dayanan bir geleneğin kalbindeki tarihsel fikirleri, uygulamaları ve kişiliklerinyanı sıra bugünkü simya anlayışımızı şekillendiren kültürel güçleri anlamak isteyenleriçin mutlaka okunması gereken bir yapıt.

Tara Nummedal, Alchemy and Authority in the Holy Roman Empire kitabının yazarı

Kapat