Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%25
Sponsorluk ve Pazarlama Miray Çelik

Sponsorluk ve Pazarlama

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 15,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786058049956
483300
Sponsorluk ve Pazarlama
Sponsorluk ve Pazarlama
A Kitap
15.00

Bir kurumun kendisini veya bir ürününü tanıtmak için başka bir kurum tarafından maddi bir karşılık beklemeksizin desteklenme-si anlamına gelen sponsorluk faaliyetleri, günümüzde rekabet avantajı kazanmak isteyen şirketler için önemli bir taktiksel ham-ledir. Bu kitabın amacı sponsorluk faaliyetleri ve tüketici odak-lı faaliyetlerin firmanın büyüme performansı üzerindeki etkileri araştırmaktır.

Çalışmanın ilk bölümünde sponsorluk faaliyetleri nin tarihsel arka planı ve teorik çerçevesi detaylı bir şekilde ele alınmıştır. İkinci bölümde ise tüketici odaklı faaliyetler anlatılmış olup, üçüncü bölümde firmanın büyüme performansı hakkında çeşitli yazınsal bilgiler iletilmiştir.

Araştırma bölümü olan dördün-cü bölümde ise veriseti farklı analiz teknikleri kullanılarak ince-lenmiş, ortaya çıkan bulgular aynı bölüm içerisinde okuyucuya sunulmuştur. Çalışma sonucunda, hem sponsorluk faaliyetlerinin, hem de tüketici odaklı faaliyetlerin işletmenin büyüme perfor-mansı üzerinde doğrudan ve pozitif yönde etkisi olduğu tespit edilmiştir. Sponsorluk faaliyetlerine bütçe ayıran, bu çalışmalarını tüketici geri beslemeleri ile şekillendiren firmaların büyüme per-formanslarına doğrudan etki ettiği gözlemlenmiştir. Ortaya çıkan sonuçlar akademisyenler ve üst düzey yöneticiler için detaylı bir şekilde yorumlanmış, gelecekte yapılacak araştırmalar için çeşitli öneriler getirilmiştir.

Kapat