Sepetim (0) Toplam: 0,00
Topluma Hizmet Uygulamaları Rehberi Kudret Aykırı

Topluma Hizmet Uygulamaları Rehberi

Liste Fiyatı : 38,00
Taksitli fiyat : 9 x 4,64
9786257245289
715626
Topluma Hizmet Uygulamaları Rehberi
Topluma Hizmet Uygulamaları Rehberi
Eğiten Kitap
38.00

“Yıldızlar, yolcular için bir kılavuz; bilginler için araştırılması gereken bir mesele; bazıları içinse gökyüzündeki küçük birer ışık kaynağıdır sadece.

”-Antoine De Saint-

Şu an ilk cümlelerini okuduğunuz bu kitapla tanıştığınızda ilk izlenimlerinizi merak ediyorum. Tahminlerim şunlar: “Sadece bir kitap”, “araştırmalara katkı sağlayacak bir kitap” ya da “dersimiz süresince bize kılavuz olacak bir kitap”. Arzum, topluma hizmet uygulamaları dersi yolculuğunuzda bu kitabın sizin için rehber bir yıldız olması ve yeni yolculuklar aramaya teşvik etmesidir. Arzumun gerçekleşeceğine dair inancımın birkaç dayanağı vardır: Bunlardan birincisi; topluma hizmet uygulamaları dersini çok içselleştirmiş olmamdır. İkincisi ise deneyimlerimdir. Akademisyenlik hayatımın başlangıcından günümüze bu dersin danışmanlığını yürütmekteyim. Son birkaç yıldır da fakülte topluma hizmet uygulamaları koordinatörlüğünde görev yapıyorum. Ayrıca ve daha önemlisi akademik çalışmalarımın çoğunluğu bu dersle ilgili çalışmalardır.

Danışmanlık ve koordinatörlük deneyimlerim her ana bilim dalının bu derse yönelik deneyimleri üzerine gözlemler ve görüşmeler yapma fırsatı vermiştir. Akademik çalışmalarım ise bu gözlem ve görüşmelerden elde edilen verileri bilimsel olarak sunma fırsatı vermiştir. Yani bu kitap her anabilim dalına uygun rehber kitap olmanın yanı sıra ilgili alan yazındaki bu derse yönelik ulaşılabilen tüm çalışmalar ayrıntılı olarak incelenmesi sonucu yazılmış bilimsel bir kitaptır.

Kapat