Sepetim (0) Toplam: 0,00
9789758204564
752335
Türk Sinema Tarihi ve Kemal Film
Türk Sinema Tarihi ve Kemal Film
100.00

Elinizdeki kitap, Türk Sinema Tarihi'nin yeniden yazılması gerekliliğini savunur ve izlenecek yol üzerine önermelerde bulunur. Çünkü Türk sinema tarihimizin en mühim kısımları yanlış bilgiler ve hatalı tarih ve isimlerle doludur, değiştirilmesi ve yeniden yazılması zorunlu hale gelmiştir.

Kitapta, ilk kez göreceğiniz orijinal belgeler yer almaktadır. Bugüne kadar doğru zannedilen birçok bilginin yanlış olduğunu, somut delillerle ortaya koyarak doğru belgelerle ispat etmekteyiz. Kitabımız, geçtiğimiz dönemlerde sinemamızdaki hataları ayıklamaya çalışan tarihçilerimizden de alıntılar yapmakta ve kıymetli çalışmalarına destek misyonu taşımaktadır.

Ünlü sinema tarihçilerinin kitaplarında, cümlelerin virgülü dahi değişmeden kopyala-yapıştır yapıldığı, bu nedenle hatalı bilgilerin birçok kaynakta tekrar edildiği, tüm sinema tarihi kitapları aynı anda okunmadığı için bu hataların şimdiye dek pek fark edilmediği, bu kitapla ortaya çıkarılmaktadır.

Filhakika önerimiz şudur ki; acilen Türk sinema tarihçileri arasında bir heyet kurulmalı ve Türk Sinema tarihimiz yeniden yazılmalıdır.

Bu kitabın bir özelliği de, usta yönetmen Osman F. Seden'in ilk kez “Osman Fahir Seden'le Türk Sineması'nda Düet” kitabımda yayınlanan kendi el yazısıyla kaleme aldığı hatıratından alıntıların olmasıdır. Seden, bu hatıratında Kemal Film ve Türk Sineması'nın ilk yıllarının bilinmeyen yönlerini anlatmaktadır.

İlgiyle okuyacaksınız!

Kapat