Sepetim (0) Toplam: 0,00
%22
Yeni Başlayanlar İçin HTML5, CSS3 ve Javascript Fahrettin Erdinç

Yeni Başlayanlar İçin HTML5, CSS3 ve JavascriptA 'Dan Z'Ye Web Programlama

Liste Fiyatı : 90,00
İndirimli Fiyat : 70,20
Kazancınız : 19,80
9786052263709
499953
Yeni Başlayanlar İçin HTML5, CSS3 ve Javascript
Yeni Başlayanlar İçin HTML5, CSS3 ve Javascript A 'Dan Z'Ye Web Programlama
70.20

Bu kitap hiç HTML, CSS ve JavaScript bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan HTML/CSS/JavaScript bilgisini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. Kitap özellikle okullarda, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde web tasarımına yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır.

Özellikle web tasarımına veya web programcılığına yeni başlayanların zorlandığı bazı konularda bolca örnek kod yazılarak konuların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır. Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde web tasarım becerilerini kazandırmayı amaçlar. Kitaptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış ve herkesin kolayca anlayabileceği örneklerle desteklenmiştir.

Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için önce teorik bilgi verilmiş, gereken yerlerde görseller kullanılmış ve son olarak da örnek kodlar yazılmıştır. Bir resim bin kelimeye bedeldir düşüncesiyle mümkün olduğunca görsellerle açıklamalar yapılmıştır.

Fazla teori ve laf kalabalığı ile konuların daha karmaşık hale getirilmesinden kaçınılmıştır. Az laf çok iş (kod) prensibi ile her konu uygulamalı ve herkesin anlayacağı şekilde hazırlanmıştır.

İçindekiler

Temel Kavramlar / Temel İşlemler / Genel Sayfa Yapısı / Metin & Listeleme İşlemleri /Resim İşlemleri / Link İşlemleri / Tablo İşlemleri / Form İşlemleri /Ses ve Video İşlemleri /Temel CSS Bilgisi / Seçici (Selector) İşlemleri / Metinlerin Biçimlendirilmesi /CSS Kutu Modeli / Tablo ve Menü Tasarımı / Sayfa Düzeni (Layout) /Sitenin Yayınlanması /Temel Programlama Kavramları / Bilgisayarlar Nasıl Çalışır? /Temel Algoritma Bilgisi /JavaScript / Operatörler / Karar Yapıları / Döngüler/Fonksiyonlar /Nesne Tabanlı Programlama /Diziler /DOM (Document Object Model) /Form İşlemleri /Hata Yönetimi

Kapat