Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%20
Züleyha'nın Aşk Derdi Celal Settari

Züleyha'nın Aşk DerdiHz. Yusuf Kıssası

Liste Fiyatı : 24,00 TL
İndirimli Fiyat : 19,20 TL
Kazancınız : 4,80 TL
Taksitli fiyat : 4 x 4,80 TL
%20
Temin süresi 5 gündür.
9789755749419
684293
Züleyha'nın Aşk Derdi
Züleyha'nın Aşk Derdi Hz. Yusuf Kıssası
İnsan Yayınları
19.20

Tevrat ve Kur'an'da farklı şekillerde anlatılan Yusuf kıssası, tefsir kitaplarında da halk anlatılarında da değişikbiçimlerde aktarılmıştır. Bazı şairlerin müstakil eser yazmalarına ilham olan kıssa hakkında Batı'da da Doğu'da dabilimsel ve yorum-bilimsel araştırmalar yapılmıştır.

Bu çalışmalardan biri de Yusuf kıssasının birçok bakış açısıylaele alındığı bu eserdir. Celal Settarî, konuyla ilgili çalışmaları bir araya getirerek daha sahih ve gerçekçi bir yorumlakaleme aldığı bu eserde “kıssaların en güzeli” olan Yusuf kıssasını (Yusuf ile Züleyha hikâyelerini) ilgi çekici vedoyurucu bir şekilde anlatmaktadır.

Niçin bu kıssadan daha değerlisi yoktur? Çünkü bu kıssada efendi ile köle, seven ile sevilen, kıskanan ile kıskanılan,erkeklerle kadınların vasıfları, onların hile ve oyunları anlatılır.

Seven ile sevilenin kıssasıdır. Ayrılık ve kavuşmayıanlatır. Âşıkların bağlılığını, erlerin iffet sahibi oluşunu ele alır. Dostun dost ile anılmasıdır. Sevenin niyazını,sevgilinin nazını açıklar. Bu kıssa pek çok hüzün ve sevinç barındırır içinde. Kıssaların en acıklısıdır.

Kapat