Sepetim (0) Toplam: 0,00
%20
13. Kabile Arthur Koestler

13. Kabile

Liste Fiyatı : 12,96
İndirimli Fiyat : 12,96
Kazancınız : 0,00
9789756381236
535908
13. Kabile
13. Kabile
Plato Film Yayınları
12.96

Günümüz Yahudileri gerçekten Sami ırkına mı mensuplar, yoksa asimile olmuş Hazar Türklerinin torunları mı?

7. ve 11. yüzyıllar arasındaki dönemde tarihi bir güç olan Hazarlar, daha sonra kendilerini iki büyük dünya gücünün arasında, tehlikeli bir durumda buldular: Doğu Roma İmparatorluğu ve Hz. Muhammet'in muzaffer takipçileri. Hazarlar Koestler'in de işaret ettiği gibi, o, günün üçüncü dünyasını teşkil ediyorlardı ve hem batıdan gelen Hıristiyan baskıya hem de doğudan gelen İslamiyet'i kabul etme baskısına şaşırtıcı bir metotla direndiler. Her ikisini de reddedip Yahudiliği seçtiler.

Bu kitap Doğu Avrupa'da güçlü ama hemen hemen unutulmuş bir güç olan, karanlık çağlarda din değiştirip Yahudiliğe geçen eski Hazar İmparatorluğu'nun izini sürüyor.

Koestler'in yerleşik düşünceleri provoke eden muhteşem eseri...

- Fitzroy Maclean, New YorkTümes Book Review

"Bu kitapla ilgilenmek için Yahudi olmanıza gerek yok... Günümüz Yahudileri gerçekten Sami ırkına mı mensuplar, yoksa asimile olmuş Hazar Türklerinin torunları mı?... Bu özlü ve ilginç kitap modern tarihte sıkça karşılaştığımız trajikomik suçlamaları, imaları sorgulamakta."

- Edmund Fuller, Newsweek

"Koestler konuya anlaşılır ve ikna edici bir dille açıklık getiriyor. Ortaçağ Müslümanları ve Yahudi gezginlerinin notlarından topladığı malzemelere dayanarak, tarihe ışık tutuyor. Hazarların gizemli tarihlerine bir yolculuk..."

- Raymond Sokolov, Newsweek

Kapat