Sepetim (0) Toplam: 0,00
%15
Android Programlama Eğitimi - Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kay

Android Programlama Eğitimi - Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak

Liste Fiyatı : 45,00
İndirimli Fiyat : 38,25
Kazancınız : 6,75
9786056460845
433279
Android Programlama Eğitimi - Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak
Android Programlama Eğitimi - Başlangıçtan İleri Seviyeye Akademik Kaynak
38.25

Android Programlama Eğitimi

Başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm Android programcıları için hazırlanan bu akademik kaynak, Android Studio üzerinden anlatımlı örnekler ve uygulamalar ile birlikte geliştiricilere Android'in kapılarını açıyor. Kitap 7. baskısında gözden geçirildi, güncellendi ve yeni konu başlıkları eklendi.

Bu kitap 2011 yılından beridir, üniversitede Android üzerine açılmış ilk lisans derslerini okutan deneyimli eğitimci Aykut Taşdelen tarafından kaleme alındı.

Bu nedenle kitap, konuları pedagojik bir sistematiğe göre ayrıştırıp, akademik bir ciddiyet içerisinde ele alıyor. Konunun arka planını anlatmayı hedefleyen Taşdelen, ekran görüntüleri ile doldurulmuş yüzeysel içerikli bir kitap yerine, bazı noktalarda Android kütüphanesinin kendi kaynak kodlarından alıntılar yaparak sadece bir şeyin nasıl yapıldığını değil aynı zamanda o görevi yerine getiren sınıfların nasıl yazıldıklarını anlatıyor ayrıca UML ile modellemeler yaparak, kütüphanenin tasarım detaylarını da inceliyor. Teori ve pratiğin ayrılmaz bir bütün olduğu gerçeğinden yola çıkılarak, kitap Android üzerine uygulama geliştirme isteyen kişiler için bolca örnek kod içeriyor ve kaliteli kodlama için çeşitli teknikler öğretiyor.

Java, C# veya C++ dillerinden herhangi birisinde belirli bir seviyeye gelmiş programcılara, Android programlamayı başlangıcından ileri seviyeye kadar öğretmeyi hedefleyen kitap, Android dünyasındaki son yeniliklere göre hazırlandı.

Örneğin anlatımlar Eclipse yerine Google'ın resmi IDE olarak kabul ettiği Android Studio üzerinden yapılıyor. Ayrıca Lollipop gibi yeni versiyonlarla gündeme gelmiş olan ART gibi yeni olgular anlatılıyor ve API versiyonlarındaki son güncellemeler ele alınıyor. Kitap C# ve C++ programcıları için Java'nın bu iki dilden farklılıklarını (sıfırdan Java anlatmadan) ek bir bölümde özetliyor. Kitapla birlikte, her bölümde anlatılan kod satırları ile ilgili daha fazla örnek içeren kodlar www.pusulakitaplik.com web sitesindeki “Dosya Merkezi”nde kullanıcılara sunuluyor. Uygulamalar ve örnek kodlar içeren bu dosya her bölüme göre ayrı ayrı düzenlendi. Kitapta anlatılan konularla ilgili daha fazla örnek ve kod, Android Studio formatında yer alıyor.

Kitapta yer verilen başlıca konular:
- Dalvik, Zygote, Forking
- Fragment, Layout, View
- YAFSS2 Dosya Sistemi
- SQLite, Preferences
- ROOM, DataBinding
- ContentProvider'lar
- NFC, Bluetooth, WebAPI
- Retrofit, Rest Servisler
- SOAP, JSON, JSOUP
- Thread, AsyncTask, Executor
- Paternler ve Mimari
- Kamera ve Sensörler
- Materyal Dizayn Elemanları
- Çizim, Animasyon, Efektler
- Gesture Recognition
- Xamarin, Notification
- GPS ve GoogleMap, Places
- SMS, E-Mail, GSM
- BroadcastReceiver
- Seslendirme, Ses Tanıma
- Multimedia Özellikleri
- Java'nın C++ ve C#'tan Farkları

Kapat