Sepetim (0) Toplam: 0,00
9786257553315
752543
Arızalı Beyinler
Arızalı Beyinler 2 Perde
Tunç Yayıncılık
24.00

Dünyada kadına yönelik şiddet günbegün artıyor.
Peki, her gün sokağımızda, işyerimizde, televizyon ekranında, gazete manşetlerinde duyup gördüğümüz, kadına şiddet, taciz, tecavüz haberlerinin yerini,

“Erkeklere Şiddet Bitmiyor!”
“Geç Vakitte Sokağa Çıkan Erkeğe Taciz”
“Yine Bir Erkek Cinayete Kurban Gitti”

Haberleri alsaydı ne yapardınız?
Güçlünün Erkek değil Kadın olduğunu, sokakta laf atanın, dayak atanın, kaçıranın, küfredenin hep Kadın olduğunu varsayan ve "acaba her şey tersine olsaydı nasıl olurdu?" sorusuna verilen cevabın mizahi karşılığıdır “Arızalı Beyinler” oyunu.

İki perde olan “Arızalı Beyinler” adlı oyunda, 1.Perde, Erkek egemen sistemi sahneye yansıtırken; 2.Perde, “Kadın egemen olsaydı insanlar için dünya nasıl bir yer olurdu?” sorusunun karşılığını arıyor…
İyi okumalar, iyi seyirler…

ALİ İLHANSAYIN

Bu kitapta karşılaşacağımız karakterlerin her biri, aslında içimizden birileri. Belki iş arkadaşımız, belki komşumuz, belki de akrabamız. Her şeyden önemlisi hepsi birer insan. İnsangibi yaşamak için, hatta nefes almaya devam edebilmek içinbile, insan olarak yaratılmak yetmiyor ne yazık ki.

Ali İlhansayınbu kitabında,şiddet mağduru kadınlarla empati kurmayı, cinsiyetlere ait kimlikleri, toplumun kadın ve erkeğe yüklediği rol modelini değiştirerek, mizahibir yolla sağlamış.Tanga giyen Yaşar'la, Adnan'ın düğün takılarını öğrenmek içinbüyük bir heyecan duyan Haluk'lamutlaka tanışmalısınız. Yıllardır süren toplumsal bir sorun olan kadına şiddetimizahı bir şekilde el alan bu tiyatro eseri ve bu konuda toplumu bilinçlendirmek için yapılan tüm çalışmalar ihtiyaç duyduğumuz sesi getirir, kadınların daha fazla hayatın içinde katıldığı daha sağlıklı bir topluma kavuşuruz.

EBRU ORHON

Kapat