Sepetim (0) Toplam: 0,00
%19
CIA'nın Muteber Adamı Yılmaz Polat

CIA'nın Muteber Adamı

Liste Fiyatı : 11,11
İndirimli Fiyat : 11,11
Kazancınız : 0,00
9789756047118
543973
CIA'nın Muteber Adamı
CIA'nın Muteber Adamı
Ulus Dağı Yayınları
11.11

Gazeteci Yılmaz Polat 26 yıldır Washingtonda, Türkiyeden Amerikaya gidenlerin yapıp ettiklerini, olayların perde arkasını yazıyor.

Washingtonda Akrobasi (UDY Yayını-2006) kitabının devamındaki ayrıntılar, Türkiyedeki siyasetin tasarım merkezi Amerikadaki gerçek oyunu sergiliyor.
CIAnın Türkiyedeki muteber adamları oyunun baş aktörüdür ve Türkiye operasyonlarını, CIAnın eski ustaları tasarlar.

O ustalardan biri olan kısa boylu, kır sakallı CIA ajanı, merkezin Ilımlı İslam laboratuarında duvarda asılı Bağımsız Kürdistan haritasına bakarak operasyonun amacını yazmaya başlar:

Türkiye deneyi başarıya ulaşır ve İslamcılar siyasi iktidara kuvvet kullanmadan gelerek demokratik yönetimin bir parçası olabilirlerse, İran rejimine karşı yeni bir seçenek model oluşur.

Yan aktörler de çalışmaktadır: Virginiada eski HAMASçı Ahmed Yusuf, karşısında oturanlara Şeriat öyle bir gecede gelmez. Belki 10 yıl alır. Sabırlı olmalısınız diyerek yol yordam gösterdi.

Dışişleri Bakanı Colin Powell projeyi kavramıştı; kararını verdi: Irakta da, tıpkı Türkiyede olduğu gibi, demokratik bir İslam devleti kurulabilir!

CIA ajanı, Amerikada Asrın Mevlanası olarak tanıtılan Fethullah Gülenle sık sık konuştu. O sıralarda Diyanet İşleri Başkanı Washingtona geldi ve Amerikalılar Ilımlı İslam Projesi için yardım istedi diyerek operasyonu açıkladı.

Kapat