Sepetim (0) Toplam: 0,00
Eğitim Kurumlarında Yönetim ve Liderlik Nuri Baloğlu

Eğitim Kurumlarında Yönetim ve Liderlik

Liste Fiyatı : 38,85
Taksitli fiyat : 9 x 4,75
9786257702126
715780
Eğitim Kurumlarında Yönetim ve Liderlik
Eğitim Kurumlarında Yönetim ve Liderlik
Gece Kitaplığı
38.85

Okul yöneticiliği okulun işleyişini sürdürmek için gerekli olan sistem ve süreçleri işletmeyi içerir. Okul liderliği ise geleceğe, okul örgütünde yer alan kişilere ve ekiplere odaklanmayı gerektirir. Yöneticiler istikrar ve düzen ararken, liderler yenilik ve kaosa ilgi duyarlar. Değişim yaratma yöntemleri farklı farklı olsa da, liderlerin amaçları hep aynıdır: mevcut sistemi derinden etkilemek ve onu değiştirmek.

Eğitim kurumlarında hem yöneticilik hem de liderlik önemlidir ve her iki niteliği de bir okul müdüründe yakalamak büyük ikramiyeyi kazanmak gibidir.

Bu kitap, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi Doktora Programı öğrencileri tarafından hazırlanmıştır. Kitapta Okul Yöneticilerinin Yeterlikleri, Bağımsız Anaokullarında Yönetim ve Liderlik, İlkokullarda Yönetim ve Liderlik, Ortaokullarda Yönetim ve Liderlik ile Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Yönetim ve Liderlik konuları üzerinde durulmaktadır. Yazarların ortak temennisi, eserin konuya ilgi duyan kişilere faydalı olmasıdır.

Kapat