Sepetim (0) Toplam: 0,00
%25
Eğrisi & Doğrusu Boluca Yurdaer Kalaycı

Eğrisi ve Doğrusu - BolucaKöşe Yazıları - 1

Liste Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 30,00
Kazancınız : 0,00
Taksitli fiyat : 9 x 3,67
%25
Temin süresi 5 gündür.
9786056561450
669733
Eğrisi ve Doğrusu - Boluca
Eğrisi ve Doğrusu - Boluca Köşe Yazıları - 1
Tunçay Yayıncılık
30.00

Bolu'nun yetiştirdiği en renkli simaların başında gelen Yurdaer Kalaycı, kendine has üslubu, yaşam biçimi ve fikirleri ile yıllar yılı kente değer kattı, katmaya da devam ediyor. Hayatının her döneminde muhalif ve aykırı olmayı, farklı olabilmeyi göze almış biri olan Kalaycı, bu bilinçli tercihi sayesinde yol gösterici olmuş ve toplum için kılavuzluk görevi yapmış. ‘Koltuğu altında birçok karpuzu birlikte taşımayı başaran' ender insanlardan biri olan Kalaycı, bu kitabında; işadamı, ressam ya da gastronomi uzmanlığı dışında, köşe yazarı kimliği ile karşınızda.

Yıllarca, Bolu hakkında, insanlar ve olaylara ilişkin yazdığı köşe yazılarının bir bölümünü oluşturan bu kitapla hem kentin hafızasına hem de kendi geçmişinize bir yolculuk yapacaksınız. Kalaycı'nın yıllar yılı özenle yazdığı köşe yazılarını içeren ve 3 ciltte tamamlanması öngörülen kitaplardan ilki ile karşınızdayız.

İnsanlar için, yaşanılan kent için yapılanların, verilen mücadelelerin, ortaya konan çabaların bir aynası olan yazılardan sonra geriye dönüp bakıldığında, ‘tarihin aslında tekerrürden ibaret olduğu' görülecek ve bu topraklarda yaşayan insanların mutluluk ve refahı için verilen emekler ile bugünlere gelindiği daha iyi anlaşılacak.

Elinizdeki çalışma, bugün artık sıradan veya normal kabul edilen durum veya oluşumlar için verilen fikri mücadelenin hatırlanması ve gelecek kuşaklarca da bilinmesi adına hazırlandı.

Kapat