Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%13
Enerji İletim Sistemleri Cilt 5 Selim Ay Enerji İletim Sistemleri Cilt 5 Selim Ay

Enerji İletim Sistemleri Cilt 5Elektriksel Hesaplar

Liste Fiyatı : 120,00 TL
İndirimli Fiyat : 120,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9789755116839
392684
Enerji İletim Sistemleri Cilt 5
Enerji İletim Sistemleri Cilt 5 Elektriksel Hesaplar
Birsen Yayınevi
120.00

Enerji iletim sistemleri enerji iletim hatlarından (hava hatları, yeraltı kabloları, denizaltı kabloları) ve transformatör merkezlerinden (açık-klasik tip ve gaz izoleli tip-GIS) meydana gelmektedir. Enerji iletim sistemleri, enerji üretim sistemleri (santraller) ile enerji dağıtım sistemleri (mesken ve sanayi yükleri) arasındaki bağlantıları gerçekleştirmektedir.

Bu kitap, 6 cilt olarak planlanan "Enerji İletim Sistemleri" kitap serisinin beşincisidir ve elektriksel hesapları içermektedir. Bu Kitap (cilt 5); YTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü Lisans Programındaki "Enerji İletim Sistemleri" ve YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programındaki "Enerji İletim Sistemlerinin Tasarımı" derslerinin konularını (cilt 1, 2,3, 4 ve 6 ile birlikte) kapsamaktadır.

Sekiz bölümden oluşan kitabın ikinci, üçüncü ve dördüncü bölümlerinde sürekli işletmeye ait hesaplara yer verilmiştir; beşinci, altıncı ve yedinci bölümlerde ise geçici işletmeye ait hesaplar bulunmaktadır. Kitabın birinci bölümünde genel tanımlar ve sekizinci bölümünde işletmeye ilişkin büyüklükler verilmiştir.

Kapat