Sepetim (0) Toplam: 0,00

ETNOPOLİTİKA ARAŞTIRMALARI DERGİSİSayı: 1 Aralık 2022

Liste Fiyatı : 80,00
İndirimli Fiyat : 56,00
Kazancınız : 24,00
Taksitli fiyat : 9 x 6,84
%30
Temin süresi 1 gündür.
2979‐9791
778947
ETNOPOLİTİKA ARAŞTIRMALARI DERGİSİ
ETNOPOLİTİKA ARAŞTIRMALARI DERGİSİ Sayı: 1 Aralık 2022
56.00

Etnopolitika çalışmaları dergisi yayımladığı çalışmalar ile çatışma bilimi ve etnopolitika alanında akademik bakış açısının geliştirilmesini amaçlamaktadır. Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde yazılmış olan makalelerin yayımlanacağı dergi etnik temelli çatışmalar konusunda bilimsel literatüre katkıda bulunma ve alandaki boşluğu doldurmayı hedeflemektedir.

Etnopolitika Çalışmaları Dergisi, tüm coğrafi alanları kapsayan, hem karşılaştırmalı hem de tekil nitelikteki teorik analizler ve vaka çalışmalarına yönelik akademik çalışmaları kapsamaktadır. Etnopolitika Çalışmaları Dergisinin temel odak noktası, etnik çatışmaların nedenleri, analizi, yönetimi, önlenmesi ve çözümü, etnisitenin siyasallaşması, etnojeopolitika, etnisite ve göç, milliyetçilik, azınlıklar, etnik grup kimliği konularından oluşmaktadır. Etnik ilişkiler ile siyasetin kesiştiği alanda ortaya çıkan etnopolitik çatışma kavramı çerçevesinde yapılan bilimsel nitelikli çalışmaların yer alacağı dergide etnopolitiğin uluslararası boyutuna önem verilmektedir.

Etnopolitika alanındaki çalışmalar, sadece siyaset biliminin değil aynı zamanda sosyoloji, uluslararası ilişkiler, sosyal psikoloji ve politik psikolojinin doğrudan çalışma alanı olarak geniş bir yelpazeden bilimsel araştırmaları kapsamaktadır.

Kapat