Sepetim (0) Toplam: 0,00
%15
Günümüzde Latin Amerika ve Sosyalizm D. L. Raby

Günümüzde Latin Amerika ve Sosyalizm

Liste Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 25,50
Kazancınız : 4,50
9789944122245
399948
Günümüzde Latin Amerika ve Sosyalizm
Günümüzde Latin Amerika ve Sosyalizm
25.50

Sovyetler Birliği'nin çöküşü sosyalizmin öldüğü anlamına mı geliyor? Eğer öyle değilse geleceğin sosyalizmi hangi ilkeler üzerinde yükselecek? Latin Amerika deneyimi, sosyalizmin geleceğine dair kuramsal tartışmalara nasıl bir katkı sağlayabilir?

D. L. Raby, bu sorular ekseninde, tüm dünyada çağdaş sol hareketler için esin kaynağı olan Latin Amerika'daki devrimci hareketliliğin ayrıntılı ve titiz bir çözümlemesini yapıyor. Küba ve Venezüella başta olmak üzere kıta ülkelerindeki devrimci hareketleri tarihsel ve çağdaş özellikleriyle inceliyor. Hugo Chavez, Fidel Castro ve öteki devrimci önderlerin başarılarının kaynağını eğiliyor.

Bu hareketlerin kendine özgülüklerini ve kıtasal ortaklıklarını irdelerken, Latin Amerika hareketini Sovyet deneyiyle karşılaştırıyor, Holloway ve Negri'nin otonomist tezlerini ele alıyor ve 21. yüzyıl sosyalizmine dair kuramsal önermelerde bulunuyor.

"Medyanın eseri olan yalan dağlarını yerle bir eden kitap."

Tarık Ali

"Çağdaş sol hareket için yararlı dersler içeren Latin Amerika'nın devrimci gelenekleri ve deneyimi üzerine titiz bir inceleme."

Richard Gott

Kapat