Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%30
İslam'ın Siyasal Söylemi %30 indirimli Bernard Lewis

İslam'ın Siyasal Söylemi

Liste Fiyatı : 21,30 TL
İndirimli Fiyat : 14,91 TL
Kazancınız : 6,39 TL
Taksitli fiyat : 4 x 3,73 TL
9789944931199
362413
İslam'ın Siyasal Söylemi
İslam'ın Siyasal Söylemi
Phoenix Yayınevi
14.91

Cihadın gerçek anlamı nedir?
Müslümanların hukuk anlayışı nedir?
İslam’ın kâfirlere karşı tutumu nedir?
Bernard Lewis, edebî ve tarihî kaynakları kullanarak yaptığı araştırmasında Peygamber’in döneminden bugüne, İslam’ın siyasal söyleminin geçirdiği değişimi anlatıyor. Lewis, Ortadoğu dillerine, İslam kültürüne ve geçmişteki ve bugünkü politikalara dair bilgisini İslam toplumlarının, genelde Batılılarca yanlış anlaşılan ifade, düşünce ve davranışlarını açıklamak için kullanıyor. Arapça, Farsça ve Türkçe belgelere dair çözümlemeleri İslami siyasi düşünce ve Batılı siyasi kuram arasındaki farklara ışık tutup siyasetin İslam dünyasında nasıl algılandığını, tartışıldığını ve uygulandığını ortaya koyuyor. İslami geleneklerin ve siyasi hareketlerin, değişen koşullar arasında gücünü korumaya devam ettiği günümüzde, bu kitap özel bir anlam kazanıyor.

Lewis, ilmiyle zarafet ve nükteyi birleştiren tarzını koruyor. Uzmanlaşmanın arttığı, akademik görüşlerin daraldığı bu zamanlarda, Lewis tek başına İslam Tarihçisi unvanını hak ediyor.
Martin Kramer, Middle East Review

Ortadoğu tarihiyle ilgili tüm olguları işleyen, kolay anlaşılır bir dille yazılmış, harika bir sentez çalışması.. Müslüman okuyucular için tatmin ve taltif edici bir çalışma olacak gibi görünüyor.
S. Parvez Manzor, Muslim World Book Review

Kapat