Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%15
Mimarlık Teknolojisine Giriş Pete Silver

Mimarlık Teknolojisine GirişYapı ve Biçim - Yapı Fiziği - Yapısal Elemanlar - Yapısal Mantık - İklim ve Barınak - İnsan Konforu - Yapısal Verimlilik - Bilgisayar Yöntem ve Teknikleri - Örnek Projeler - Yapı Yönetmelikleri

Liste Fiyatı : 70,00 TL
İndirimli Fiyat : 70,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786054793402
540696
Mimarlık Teknolojisine Giriş
Mimarlık Teknolojisine Giriş Yapı ve Biçim - Yapı Fiziği - Yapısal Elemanlar - Yapısal Mantık - İklim ve Barınak - İnsan Konforu - Yapısal Verimlilik - Bilgisayar Yöntem ve Teknikleri - Örnek Projeler - Yapı Yönetmelikleri
YEM Yayın
70.00

Tasarım ve teknoloji arasındaki ilişkinin anlaşılması, mimarlığın anlaşılmasında büyük bir öneme sahiptir. Mimarlık Teknolojisine Giriş, mimarlık teknolojisinin temel konularını (yapı fiziği, taşıyıcı elemanlar, yapısal biçimler, ısıtma, aydınlatma, çevresel kontrol ve bilgisayarda modelleme) ele alıyor. Deneyimli iki akademisyen tarafından yazılmış ve mimarlığa giriş için de temel oluşturacak bu kitap, öğrencilere tasarım fikirlerine uygun yapısal ve çevresel çözümler geliştirmeleri konusunda yardımcı olacaktır.

Mimarlık Teknolojisine Giriş, yaygın olarak kullanılan mimari biçimleri ve yapım tekniklerini yüzlerce fotoğraf, şekil ve ekran görüntüsü ile açıklıyor, mimarlık ve yapı mühendisliği tarihinin dönüm noktalarını ve malzeme bilimindeki gelişmeleri tarihi ve çağdaş örneklerle sunuyor. Bilgisayar destekli tasarımın (CAD) yanı sıra binaların davranışının öngörülmesinde ve incelenmesinde kullanılan yapı bilgi modelleme (YBM) sisteminin kullanımını da yakından inceliyor.

Pete Silver ve Will McLean Westminster Üniversitesi'nde Mimarlık ve Yapılı Çevre Okulu'nda ders vermektedir. Fabrication – The Designer's Guide (2006) adlı kitaba katkı veren yazarlardır.

Kapat