Sepetim (0) Toplam: 0,00
Okul Şarkılarıyla Melodika Öğreniyorum Cemal Yurga

Okul Şarkılarıyla Melodika ÖğreniyorumOkul Öncesi Öğretmenleri, Sınıf Öğretmenleri ve Yeni Başlayanlar İçin

Liste Fiyatı : 175,00
9786057853837
763939
Okul Şarkılarıyla Melodika Öğreniyorum
Okul Şarkılarıyla Melodika Öğreniyorum Okul Öncesi Öğretmenleri, Sınıf Öğretmenleri ve Yeni Başlayanlar İçin
175.00

Bu kitap ilk müzik sevgisinin başlamasında önemli bir çalgı olan melodikanın öğreniminde bir seçenek olarak oluşturulmuştur. Sonrasında org ve piyanoya geçilmesini kolaylaştıran klavyesi ile müzik öğretimi ve eğitimi yapacak bütün okul öncesi öğretmenlerinin ve sınıf öğretmenlerinin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Fakat bu kitabın asıl önemi solaklar için de parmak numaralarını barındırmasıdır. Son yıllarda özellikle okul öncesi ve sınıf öğretmenlerimizle yaptığımız müzik derslerimizde solak öğrencilerimizin artışının dikkatimizi çekmesi sonucunda onların da sol elini kullanarak şarkılarımızı rahatça seslendirebilmeleri için sol ele göre hangi parmak numaralarının kullanılabileceği gösterilmiştir.

Müziğe yeni başlayanlar da düşünülerek onları zorlamadan kolay yöntemlerle müzik öğrenmeleri hedeflenmiştir.

Uzun yıllardır bilinen şarkılara ek olarak yeni bestelenmiş şarkılar da eklenerek hem bir çocuk ve okul şarkıları dağarı oluşturulmuş hem de açıklayıcı bilgilerle şarkıların öğrenilmesi ve seslendirilmesi eğlenceli hâle getirilmiştir.

Şarkılar bir taraftan çocuk ses genliği içinde değerlendirilirken diğer taraftan prozodi yapısının kolayca oturması için uğraş verilmiştir. Çocuk dimağında önemli yeri olan konular özenle seçilmiş ve değerler eğitimi önemlendirilmiştir.

Kapat