Sepetim (0) Toplam: 0,00
Örgüt Kültürünün Bir Boyutu Olarak Hasta Ve Çalışan Güvenliği Aydan Yü

Örgüt Kültürünün Bir Boyutu Olarak Hasta Ve Çalışan Güvenliği

Liste Fiyatı : 55,00
9786257405294
738468
Örgüt Kültürünün Bir Boyutu Olarak Hasta Ve Çalışan Güvenliği
Örgüt Kültürünün Bir Boyutu Olarak Hasta Ve Çalışan Güvenliği
55.00

Günümüzde sağlık sektöründe kaliteyi artırma çabalarından en önemlisi olarak hasta ile çalışan güvenliği ve söz konusu bu kavramların sağlık kurumlarında örgüt kültürünün bir parçası olarak kabul edilmesi konusu karşımıza çıkmaktadır.

Hasta güvenliği, sağlık bakım hizmetlerinin kişilere vereceği zararı önlemek amacıyla sağlık kuruluşları ve bu kuruluşlardaki çalışanlar tarafından alınan önlemlerin tamamıdır. Hasta güvenliğinin amacı ise, hasta, hastane personeli ve hasta yakınlarını fiziki ve psikolojik olarak olumlu etkileyecek bir ortam yaratarak, güvenliği sağlamaktır.

Çalışan güvenliği konusu ise yine sağlık hizmetlerinin sunumunda kalitenin arttırılması açısından önem verilmesi gereken konulardan biridir. Kişi çalıştığı kurumda, mesleki görevini yürütürken hastalığa neden olan faktörlerle karşı karşıya kalmaktadır. Sağlık personelinin gerekli sağlık hizmetlerini sunabilmesi, bunu yaparken kendini olası tehlikelerden koruyabilmesi çok önemlidir. Bunun içinde çalışan güvenliğinin öneminin hem bireyce hem de çalışılan kurum tarafından gerektiği şekilde dikkate alınması gerekmektedir.

Kapat