Sepetim (0) Toplam: 0,00
Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim Yöntemleri Duran Çetin

Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim YöntemleriEğitimde Nebevi Metotlar

Liste Fiyatı : 50,00
9786257495172
769123
Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim Yöntemleri
Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim Yöntemleri Eğitimde Nebevi Metotlar
50.00

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) “Ben muallim olarak gönderildim.” hadisi, bize hayata bakış açımızın ve yapılması gereken eğitimin nasıl olması gerektiğini öğretir.

O, din kardeşliği esasında yaptığı eğitim ve uyguladığı yöntemlerle güce dayalı üstünlüğü önceleyen bir toplumu, kısa zamanda şefkat, merhamet ve kardeşlik temelli medeni bir topluma dönüştürdü.

Cahiliye dönemini aydınlatan nebevi yöntemler, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugünün ve yarının kurtuluşu ve huzura kavuşması için yegâne yol olduğunda şüphe yok.

Anne-babalar, öğretmenler, eğitimciler, akademisyenler, diyanet mensupları, hocalar, iş adamları, çalışanlar, işçiler, memurlar, çocuk ve gençler; hasılıkelam bütün herkes için yol gösterici olan nebevi yöntemleri öğrenmekten başka yolumuz da yok.

Bu kitap, nebevi yöntemlerin günümüze nasıl ışık tutacağını, evde, okulda ve hayatın her alanında nasıl eğitim yapacağımızı anlatıyor.

Allah'ın Elçisi'nin (sav) yaptığı eğitim, günümüzdeki sıkıntıları yok edecek, iyi insan yetiştirme konusunda bize yol gösterecektir.

Kapat