Sepetim (0) Toplam: 0,00
%15
Sosyal Hizmet Araştırmalarında Ölçek Geliştirme ve Bu Süreçte SPSS Kul

Sosyal Hizmet Araştırmalarında Ölçek Geliştirme ve Bu Süreçte SPSS Kullanımı

Liste Fiyatı : 35,00
İndirimli Fiyat : 29,75
Kazancınız : 5,25
Taksitli fiyat : 9 x 3,64
%15
Temin süresi 3 gündür.
9789758675326
717002
Sosyal Hizmet Araştırmalarında Ölçek Geliştirme ve Bu Süreçte SPSS Kullanımı
Sosyal Hizmet Araştırmalarında Ölçek Geliştirme ve Bu Süreçte SPSS Kullanımı
Nisan Kitabevi - Ders Kitaplar
29.75

Önsöz

Sosyal hizmet araştırmalarında ölçme araçları ya da ölçeklerden yararlanılması, sosyal hizmet mesleğinin etkin bir şekilde yürütümünü sağlamaya dönük müracaatçı, danışman, sosyal hizmet ortamları ve uygulamaları vb. hakkında verilen çeşitli kararların yerinde ve isabetli olması için gereken bilgileri ortaya koyması bakımından önem taşır. Bu bağlamda yetkin bir sosyal çalışmacının müracaatçıların kişisel özelliklerine saptayarak planlı müdahale sürecinde yerinde ve etkin kararlar alabilmesi, ölçek geliştirme yeterliklerine sahip olmasını gerektirir. Sosyal hizmet araştırmalarında müracaatçıların kişilik özelliklerinin saptanmasına dönük Likert tipi tutum ölçeklerinin geliştirilme sürecinin ayrıntılı bir şekilde inceleme konusu yapıldığı bu çalışmanın amacı, sosyal hizmet alanında çalışan araştırmacılara, sosyal çalışmacılara, sosyal çalışma alanında çalışan diğer çalışanlara ve uygulayıcılara temel düzeyde ölçek geliştirme becerisi kazandırabilmektir.

Kitabın yazılarak basıma hazırlanması sürecinde çok sayıda değerli kişi katkı sunmuştur. Öncelikle yetişmemde çok büyük emeği olan çok değerli Hocam Prof. Dr. Yaşar Baykul'a, çalışmamın her aşamasında yardımını esirgemeyen ve çalışmaya çok büyük emeği geçen eşim Prof. Dr. Nuray Gökçek Karaca'ya, kitabın formatı ve basımı konusunda desteğini esirgemeyen Ahmet Çelik'e ayrı ayrı içten teşekkür ediyorum.

Yine kitabın hemen her aşamasında gösterdikleri sabır ve hoşgörüyle bana destek olan oğullarım Ali Metin ve Fırat Çağlar'a bu vesiyle yeniden teşekkür duygularımı ifade etmek istiyorum.

Doç. Dr. Erol Karaca
14.10.2020/Eskişehir

Kapat