Sepetim (0) Toplam: 0,00
Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi Eğitim Emine Elif Çakmak İgalçı

Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi EğitimOkul Öncesi Dönem Örneklemi

Liste Fiyatı : 78,00
9786258005486
760918
Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi Eğitim
Tasavvufi Ahlak Bazında Manevi Eğitim Okul Öncesi Dönem Örneklemi
78.00

Elinizdeki kitap okul öncesi dönem manevî eğitimine farklı bir yaklaşım oluşturmak adına yeni bir kapı aralamaktadır. Tasavvufî ahlakı manevî eğitim çatısı altında ele alarak okul öncesi dönemde din eğitimine, ahlâk eğitimine, değerler ve karakter eğitime tasavvufî kavramlar önderliğinde farklı bir açılım yapmaktadır. Eğitimin öze dokunması, hayata geçirilmesi adına kilit bir role sahip olan tasavvufî eğitim ahlâk bazında okul öncesi döneme indirgenebilir.

Tasavvuf, bir ahlâk ilmi olarak karşımıza çıkarak ahlâkî eğitim şeklinde değerlendirildiğinde okul öncesi dönemde de uygulama sahası bulabilmektedir. Nitekim Mevlâna, İmâm Gazzâlî, Yunus Emre gibi tarihin her bir sahasına izlerini bırakmış olan mutasavvıfların görüşleri ile eğitimsel bir bakış oluşturularak, tasavvufî düşünceyi hayatla harmanlayabilmek, iz düşümlerini görmek mümkün olmaktadır.

Eğitimin sadece zahire değil bâtınada hitap etmesi düşüncesinden hareketle öze dönüş, içsel gelişim ve değişimi baz alarak, eğitimin en temel kademesi olan okul öncesi dönemden başlayarak temeli sağlam atma gayretinde olmak gerekmektedir. Bu eser bu niyet üzere mutasavvıfların tasavvufî görüşleri doğrultusunda çocuk eğitimine tasavvufî bir yaklaşım geliştirerek modern eğitim sistem ve tekniklerini Kur'ânî ve Peygamberî yöntemlerle birleştirip tasavvuf motifiyle süslemiş, ahlâkî olarak yaşantıya sunma gayretinde olmuştur.

Kapat