Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%5
Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Erkut Akkartal

Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri

Liste Fiyatı : 28,00 TL
İndirimli Fiyat : 28,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9789754361414
508006
Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri
Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri
Çağlayan Kitabevi
28.00

Eskiden sadece evden eve nakliyat diye şeklinde gelen Lojistik Yönetimi,Tedarik Zinciri Yönetimi kavramı ile zenginleştirildikten sonra, teknolojininde katkısı ile çok hızlı yol almıştır. Bilgisayardan ve sosyal medyadan artıkkaçış bulunmamaktadır ve bu enstrümanlar iş hayatının vazgeçilmez birparçası olmuştur.

Bu kitap, alanındaki diğerlerinden farklı olarak, Tedarik Zinciri Yönetimikitaplarında sadece birer bölüm olarak yer alan Tedarik Zinciri Yazılımlarını,Teknolojilerini, Bilgi Sistemlerini ayrıntılı ve bir bütün olarak ele almaktadır.Bunu yaparken, her gün konuşulan ama anlamı tam olarak oturmamışolan bilgi, bayt, frekans gibi temel kavramları güncel anlatımlarlaaçıklayarak bilişim sektöründe yeni olan kişilere veya öğrenci olarak lojistiğindijital bileşenlerine biraz çekingenlikle yaklaşanlara ulaşma amacınıtaşımaktadır.

Meslek hayatımızda uğraştığımız çoğu iş artık internet ortamı olmadankolaylıkla yapılamıyor. Bilişim Sistemlerinin okyanusu olan internet ortamıve bu ortamda yaratılan işlerin de bir dili, bir jargonu oluştu ve kimi İngilizceterimler Türkçeleşmeden kullanılarak yaygınlaştı. Diğer taraftan, ısrarlaTürkçeleştirmek istediğimiz bu gibi kelimeler, zamana ihtiyaç duyduğundan,bu kitabın bölümlerindeki çoğu Türkçe terimin yanına İngilizcelerininde yazılmasına ihtiyaç duyuldu. Bu konunun özellikle yabancı literatürdearaştırma yapacak olan kişilere katkıda bulunacağı değerlendirilmektedir.Teknolojinin ömrünün yaklaşık iki yıl olduğu düşünüldüğünde bu kitaptakibilgilerin de en az iki yılda bir güncelleneceği ve yeniliklerin de bu kapsamdatakip edilmesi gerekliliği unutulmamalıdır.

Kapat