Sepetim (0) Toplam: 0,00 TL
%5
Türk İş Hukukunda İşçinin Ücretinin Düşürülmesi Adil Anlama

Türk İş Hukukunda İşçinin Ücretinin Düşürülmesi

Liste Fiyatı : 758,00 TL
İndirimli Fiyat : 758,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
Taksitli fiyat : 4 x 189,50 TL
%5
Temin süresi 3 gündür.
KARGO BEDAVA
9786257802611
706452
Türk İş Hukukunda İşçinin Ücretinin Düşürülmesi
Türk İş Hukukunda İşçinin Ücretinin Düşürülmesi
Adalet Yayınevi
758.00

T.C. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde danışmanlığımda yürütülen Adil Anlama'nın “Türk İş Hukukunda Ücretin Düşürülmesi” konulu yüksek lisans tez çalışması; Prof. Dr. Müjdat Şakar, Prof. Dr. Ali Rıza Okur ve Dr. Öğr. Üyesi Emre Ertan'dan oluşan jüri tarafından 30.01.2017 tarihinde oybirliği ile başarılı bulunmuş, emek mahsulü değerli bir çalışmadır.

Tez savunmasından sonraki mevzuat ve içtihat değişiklikleri ile Covid-19 pandemisi sürecinde çalışma yaşamında ortaya çıkan ve çıkabilecek uyuşmazlıkları dikkate alan Adil Anlama; tez çalışmasını güncelleyerek ve genişleterek eldeki eseri meydana getirmiştir.

Yüksek Lisans tezi üç bölümden oluşmaktayken, kitap çalışmaları sırasında yaşanılan Covid-19 pandemisi sonrasında “Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği” bölümü eklenmiştir. Ayrıca diğer üç bölüme de güncel hukuki tartışmalar ve pandemi sonrasında yaşanan tartışmalar sebebiyle bazı yeni alt başlıklar, içerikler ve güncel Yargıtay kararları ilave edilmiştir.

Eserde, “İşçinin Ücretinin Düşürülmesi” konusu; Bireysel İş Hukuku ve Toplu İş Hukuku açısından detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Konuyla bağlantısı sebebiyle; ücret kavramı, ücretin belirlenmesi, ücretin korunması, TBK'da düzenlenen genel işlem şartlarının iş hukukundaki uygulaması gibi konular da kitapta detaylı şekilde işlenmiştir.

Pandemi sürecinde yoğun olarak gündeme gelen kısa çalışma, ücretsiz izin, telafi çalışması, işçinin yemek ve yol ücretlerinin kaldırılması ya da düşürülmesi, sokağa çıkma yasaklarında çalışmama sebebiyle ücretin düşürülüp düşürülemeyeceği gibi tartışmalara ve bunlara ilişkin çözüm önerilerine de kitapta yer verilmiştir.

Kapat